Portal wiara.pl

1. - Coraz więcej osób zaczyna czuć, że to jest święto wolontariatu, święto, w którym możemy radować się, że czynimy dobro - podsumował wydarzenie ks. Łukasz Stawarz, dyrektor katowickiego oddziału Caritas.
  2. Zmarł Ślązak, w którego domu nocował młody ksiądz Karol Wojtyła w czasie swoich wizyt we wsi Stodoły. Dziś to dzielnica Rybnika. Pan Grzegorz urządził tam Ojcu Świętemu izbę pamięci. Od jednego ze zwiedzających niespodziewanie dowiedział się też o losie i ostatnich chwilach… swojego własnego ojca.
  3. "Błogosławiony owoc Twojego łona, Jezus” (Łk 1,42).
  4. Pieszo z Siemianowic Śląskich do centrum Katowic – proszę bardzo! – To jest za krótki dystans, żeby opłacało się wyciągać rower – uśmiecha się pani Barbara.
  5. Mężczyzna w średnim wieku lub starszy. Zaniedbany, brudny i bezrobotny. Czas spędza na ulicy, żebrząc o pieniądze. To stereotypowe wyobrażenie alkoholika.