Portal wiara.pl

  1. Coraz trudniejsza staje się sytuacja mniejszości religijnych w Nepalu.
  2. Podczas II wojny światowej kapłani byli jedną z najbardziej prześladowanych grup społecznych. Wśród Polaków, którzy pomimo licznych zagrożeń ratowali ludność żydowską i stali w opozycji do narzuconej władzy, byli rzymskokatoliccy biskupi i administratorzy diecezjalni – podkreśla rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik.
  3. Domaganie się prawa do aborcji jest zaprzeczeniem macierzyństwa i człowieczeństwa a zgoda na aborcję zagraża przyszłości państwa - stwierdził abp Henryk Hoser. Biskup senior diecezji warszawsko-praskiej przewodniczył w piątek wieczorem mszy św. parafii NMP Matki Kościoła w Markach, gdzie przybyła peregrynująca pod po kolejnych kościołach i wspólnotach zakonnych diecezji kopia Jasnogórskiego Obrazu.
  4. Biskupi wspierają ideę Szczecińskiego Marszu dla Życia.
  5. Papieskie przesłanie na 50-lecie UNIV.