Radio Maryja

Katolicki Głos w Twoim domu
 1. Po raz pierwszy obchodzimy dziś Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod Okupacją Niemiecką. Święto zostało ustanowione z inicjatywy prezydenta Andrzeja Dudy.

  Artykuł Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pochodzi z serwisu RadioMaryja.pl.

 2. Polaków ratujących Żydów wspominano dziś w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i Świętego Jana Pawła II. W czasie uroczystej Eucharystii modlono się także w intencji ochrony ludzkiego życia.

  Artykuł W toruńskim sanktuarium uczczono Polaków ratujących Żydów pochodzi z serwisu RadioMaryja.pl.

 3. Mamy możliwość cieszyć się oglądaniem tego świata, przynależeć do wspólnoty Kościoła i czynić dobro wobec potrzebujących, wśród których są również niepełnosprawni. W świecie miłości Boga jest miejsce dla każdego, dlatego przyjmujemy każde życie - mówił dziś w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II ks. abp Mieczysław Mokrzycki.

  Artykuł [TYLKO U NAS] Ks. abp M. Mokrzycki: Obrona życia nienarodzonych jest konsekwencją wielkiej misji Kościoła. Stanąć po stronie Jezusa, to stanąć po stronie życia pochodzi z serwisu RadioMaryja.pl.

 4. Kilkaset osób, zwolenników ochrony życia i przeciwników tzw. aborcji wzięło udział w "Białym marszu", który przeszedł ulicami Poznania. Wiele osób niosło białe tulipany, śpiewano: „Poznań za życiem”.

  Artykuł Ulicami Poznania przeszedł „Biały marsz” przeciwników tzw. aborcji pochodzi z serwisu RadioMaryja.pl.

 5. Polaków, którzy ratowali żydów w czasie II Wojny Światowej było więcej niż 6 tys. 700 osób – powiedział wiceminister kultury Jarosław Sellin. Dodał, że gdyby nie pomoc Polaków nie przetrwałoby poza gettami i obozami zagłady prawie ćwierć miliona żydów. Dziś po raz pierwszy obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Polaków Ratujących Żydów.

  Artykuł J. Sellin o Narodowym Dniu Pamięci Polaków Ratujących Żydów: Takie uhonorowanie należy się tym osobą i dobrze, że wreszcie je mamy pochodzi z serwisu RadioMaryja.pl.