W październiku minionego roku złożyliśmy jako parafia, już po raz drugi, wniosek do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego o dotacje finansowe na rzecz renowacji kościoła św. Anny w Błaszkach. Tym razem wniosek został rozpatrzony pozytywnie i przyznano nam na ten cel dotację w wysokości 80.000 zł. (osiemdziesiąt tysięcy złotych). Wyrażamy ogromną wdzięczność zarówno samemu Ministerstwu jak  również Wicemarszałkowi Senatu Rzeczypospolitej,  Panu prof. Michałowi Seweryńskiemu z Ziemi Sieradzkiej oraz kilku posłom, którzy poparli nasz wniosek o wsparcie finansowe. Konkurencja bowiem instytucji ubiegających się o dotacje unijne na renowację zabytkowych obiektów była tak duża, że bez poparcia wspomnianych osób otrzymanie środków finansowych na renowację naszej świątyni z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego byłoby bardzo trudne do osiągnięcia.

Mamy już wykonane kolejne nowe żaluzyjne okna drewniane na wieży kościoła.

Na dzień dzisiejszy stan finansów związanych z renowacją kościoła wygląda następująco: Na rzecz wspomnianych remontów do dnia dzisiejszego pozyskaliśmy w sumie kwotę  388.996 zł.  Wykonane dotychczas prace kosztowały 270.800 zł. Całość zaś renowacji świątyni (czyli otynkowanie całego kościoła i naprawa wszystkich okien)  będzie kosztować ok. 530.000 zł. Potrzebujemy więc jeszcze ok. 140.000 zł. aby z pomocą Boską do końca tego roku zaplanowaną inwestycję wykonać.

Wszystkim więc ofiarodawcom składamy jeszcze raz serdeczne podziękowanie i prosimy nadal o zrozumienie i dalsze wsparcie naszej inwestycji.

Po zakończeniu wyżej opisanych remontów, czeka nas, jak Bóg da to już w przyszłym roku, druga część prac remontowych, którymi będą: wykonanie izolacji pionowej fundamentów kościoła oraz podziemne odprowadzenie wód deszczowych, gruntowna naprawa i otynkowanie płotu wokół kościoła oraz zdjęcie i ułożenie od nowa, na nowej podsypce, kostki granitowej wokół kościoła. O kosztach tych prac poinformujemy w przyszłości.