Tydzień temu Radni Parafialni  przeprowadzając comiesięczna  zbiórkę pieniężną na rzecz renowacji  naszego kościoła zebrali na ten cel 2.214 zł. W sumie więc do dnia 10 marca 2018 r. na rzecz remontów kościoła pozyskaliśmy kwotę  391.210 zł.  Wydaliśmy natomiast na ten cel dotychczas (włącznie z wykonanymi już prawie wszystkimi oknami na wieży) kwotę 270.800 zł.
Całość zaś renowacji świątyni (czyli otynkowanie całego kościoła i naprawa wszystkich okien)  będzie kosztować ok. 530.000 zł. Potrzebujemy więc jeszcze ok. 138.000 zł. aby z pomocą Boską do końca tego roku zaplanowaną inwestycję wykonać.  Wszystkim więc ofiarodawcom składamy jeszcze raz serdeczne podziękowanie i prosimy nadal o zrozumienie i dalsze wsparcie naszej inwestycji.
Po zakończeniu wyżej opisanych remontów, czeka nas, jak Bóg da to już w przyszłym roku, druga część prac remontowych, którymi będą: wykonanie izolacji pionowej fundamentów kościoła oraz podziemne odprowadzenie wód deszczowych, gruntowna naprawa i otynkowanie płotu wokół kościoła oraz zdjęcie i ułożenie od nowa, na nowej podsypce, kostki granitowej wokół kościoła. O kosztach tych prac poinformujemy w przyszłości.