W minioną niedzielę – jak co miesiąc- po Mszach św., ale także podczas festynu, były rozprowadzane cegiełki na rzecz renowacji naszej świątyni. Zebrano na ten cel 4.190 zł. Dodatkowo zaś Wspólnota Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym złożyła na ten cel ofiarę w wysokości 1.000 zł. Bóg zapłać! W sumie więc do dnia 30 czerwca 2018 r. na rzecz remontów kościoła pozyskaliśmy kwotę 440.318 zł. Całość zaś renowacji świątyni (czyli otynkowanie całego kościoła i naprawa wszystkich okien) będzie kosztować ok. 530.000 zł.

Potrzebujemy więc jeszcze ok. 90.000 zł. aby z pomocą Boską do końca tego roku zaplanowaną inwestycję wykonać. Zakończenie planowanych remontów przewidujemy już w połowie sierpnia br. Składamy więc znów serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom za złożone dotychczas ofiary i nadal prosimy wszystkich o życzliwość, zrozumienie oraz dalsze wsparcie naszej inwestycji.

Po zakończeniu wyżej opisanych remontów, czeka nas, jak Bóg da to już w przyszłym roku, druga część prac remontowych, którymi będą: wykonanie izolacji pionowej fundamentów kościoła oraz podziemne odprowadzenie wód deszczowych, gruntowna naprawa i otynkowanie płotu wokół kościoła oraz zdjęcie i ułożenie od nowa, na nowej podsypce, kostki granitowej wokół kościoła. O kosztach tych prac poinformujemy w przyszłości.