1.        W minioną niedzielę – jak co miesiąc- po Mszach św. Radni Parafialni przeprowadzili zbiórkę na rzecz renowacji naszej świątyni. Zebrano na ten cel 5.103 zł. Dodatkowo w ciągu tygodnia pojawili się nowi ofiarodawcy wspierający finansowo renowację naszej świątyni. Anonimowy ofiarodawca z Domaniewa ofiarował na ten cel 1.500 zł.,  anonimowy ofiarodawca z Pl. Niepodległości w Błaszkach złożył ofiarę w wysokości 1.000 zł., a anonimowy ofiarodawca z ul. Pułaskiego w Błaszkach ofiarował 400 zł.  Bóg zapłać!  W sumie więc do dnia 4 sierpnia 2018 r. na rzecz remontów kościoła pozyskaliśmy kwotę  455.321 zł. Całość zaś renowacji świątyni (czyli otynkowanie całego kościoła i naprawa wszystkich okien)  będzie kosztować ok. 530.000 zł. Potrzebujemy więc jeszcze ok. 75.000 zł. aby z pomocą Boską zaplanowaną inwestycję wykonać i sfinansować.                                                                                                                                         Składamy znów serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom za złożone dotychczas ofiary i nadal prosimy wszystkich o życzliwość, zrozumienie oraz dalsze wsparcie naszej inwestycji.

Po zakończeniu wyżej opisanych remontów, czeka nas, jak Bóg da to już w przyszłym roku, druga część prac remontowych, którymi będą: wykonanie izolacji pionowej fundamentów kościoła oraz podziemne odprowadzenie wód deszczowych, gruntowna naprawa i otynkowanie płotu wokół kościoła oraz zdjęcie i ułożenie od nowa, na nowej podsypce, kostki granitowej wokół kościoła.  O kosztach tych prac poinformujemy w przyszłości.