W minionym tygodniu zakończyła się w naszej parafii wizyta duszpasterska, tzw. „kolęda”. Wszystkie ofiary pieniężne jakie parafianie złożyli w tym roku na „kolędzie”, po odliczeniu części ofiar kolędowych dla księży, będą przeznaczone na renowację naszego kościoła.  Razem te ofiary z tegorocznej kolędy na rzecz renowacji kościoła (czyli tzw. „cegiełki” plus ofiary kolędowe) stanowią kwotę 60.470 zł.  Tydzień temu zaś Radni Parafialni  przeprowadzając comiesięczną  zbiórkę pieniężną na rzecz renowacji  naszego kościoła zebrali na ten cel 2.313 zł.  W sumie więc po wypłaceniu firmie budowlanej wszystkich należnych za dotychczasową renowację pieniędzy w kwocie  5.800 zł. - na dzień 2 lutego 2019 r. na rzecz kolejnych prac budowlano remontowych przy naszej świątyni posiadamy w kasie parafialnej kwotę 56.983 zł.
Składamy znów serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom za złożone dotychczas ofiary i nadal prosimy wszystkich o życzliwość, zrozumienie oraz dalsze wsparcie naszej inwestycji.
Zakończyliśmy już pierwszy etap renowacji naszej świątyni parafialnej czyli otynkowanie całego kościoła i renowację wszystkich okien. Teraz czeka nas druga część prac remontowych, którymi będą: wykonanie izolacji pionowej fundamentów kościoła oraz wykonanie opaski z tłuczniem kamiennym wokół całego kościoła i odprowadzenie podziemne opadowych wód deszczowych z placu kościelnego, gruntowna naprawa i otynkowanie płotu wokół kościoła oraz zdjęcie i ułożenie od nowa, na nowej podsypce, kostki granitowej wokół kościoła.
Jeżeli zaś chodzi o wnętrze naszej świątyni to zauważamy, że tzw. kruchta domaga się kompletnie nowej elewacji, a ściany i filary wewnątrz świątyni domagają się usunięcia tzw. lamperii, na wysokości ok. 1,5 m. od posadzki i pokrycia tej powierzchni na nowo odpowiednią farbą.    O kosztach tych prac poinformujemy w przyszłości.