Zakończyliśmy już pierwszy etap renowacji naszej świątyni parafialnej czyli otynkowanie całego kościoła i renowację wszystkich okien. Aktualnie trwają prace związane z wykonaniem przykościelnego odwodnienia. Po ich zakończeniu planujemy rozbiórkę wykonanego z kostki granitowej - zdeformowanego traktu procesyjnego wokół naszego kościoła. Potem, po przygotowaniu odpowiedniego podłoża, firma brukarska dokona odtworzenia, wyrównania i upiększenia rozebranej nawierzchni traktu procesyjnego na bazie wcześniej zdjętej kostki ubogaconej dodatkowymi elementami oraz wykona opaskę z tłucznia kamiennego wokół całego kościoła. Przewidywany koszt pierwszej inwestycji, czyli odwodnienia kościoła wyniesie ok. 100.000 zł. Przewidywany koszt drugiej inwestycji, czyli rozebrania i wykonania na nowo traktu z kostki granitowej wokół kościoła wyniesie również ok. 100.000 zł. Inne wydatki związane z zatrudnieniem projektanta, inspektora nadzoru, geodety, archeologa, ornitologa oraz z pozyskiwaniem stosownej dokumentacji wyniosą ok. 25.000 zł. W sumie więc przewidywane koszty związane z wykonaniem zaplanowanych inwestycji opiewać będą na kwotę ok. 225.000 zł. W ubiegłym tygodniu pojawił się nowy sponsor na wspomniane inwestycje. Pani Elżbieta Wągrowska z Błaszek, ul. Kościelna 1 złożyła na ten cel ofiarę w wysokości 500 zł. Na dzień 21.09.2019 r. więc na rzecz wspomnianych prac remontowych przy naszym kościele dysponujemy kwotą 106.572 zł. Potrzebujemy więc jeszcze ok. 118.500 zł., aby wykonać i sfinansować zaplanowane inwestycje. Dlatego składając serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom za złożone dotychczas ofiary nadal prosimy wszystkich o życzliwość, zrozumienie oraz dalsze wsparcie naszej inwestycji.

Po wykonaniu wyżej wymienionych prac remontowo budowlanych czeka nas gruntowna naprawa i otynkowanie płotu wokół kościoła. Jeżeli zaś chodzi o wnętrze naszej świątyni to zauważamy, że tzw. kruchta domaga się kompletnie nowej elewacji, a ściany i filary wewnątrz świątyni domagają się usunięcia tzw. lamperii, na wysokości ok. 1,5 m. od posadzki i pokrycia tej powierzchni na nowo odpowiednią farbą. O kosztach tych prac poinformujemy w przyszłości.