Założycielkami i zelatorami Koła P.R.M. są: Jadwiga Żubrowska – przewodnicząca, Barbara Grabowska – skarbnik, Elżbieta Drobnik – organizator pielgrzymek.

Koło powstało w lipcu 1995 r. Opiekunem duchowym tej wspólnoty jest aktualnie ks. Rafał Spiżak. W okresie 13 lat opiekunami byli: ks. Sławomir Nowak, ks. Przemysław Kubiak, ks. Janusz Nowicki, ks. Roman Sroczyński i ks. Waldemar Gruszka.

Spotkania modlitewne odbywają się w każdą środę po Mszy św. wieczorowej. Odmawiana jest modlitwa różańcowa w intencjach: Kościoła, Ojca Świętego, Ojczyzny, Radia Maryja, parafii, kapłanów oraz w intencjach własnych. Polecamy również w naszych modlitwach misje w Kamerunie i naszą parafialną misjonarkę s. Józefinę – Małgorzatę Grabowską. 13 dnia każdego miesiąca prowadzona była modlitwa różańcowa o szybką beatyfikację sługi Bożego Jana Pawła II, a obecnie również w pierwsze soboty miesiąca.

Organizujemy pielgrzymki autokarowe do sanktuariów Maryjnych (Jasna Góra, Licheń, Charłupia Mała, Kalisz, Świnice Warckie itp.). Podejmujemy akcje, które prowadzi Radio Maryja: zbieramy protesty – podpisy min. przeciw ustawie o zabijaniu dzieci nienarodzonych, SOS Radia Maryja. Rozprowadzamy czasopisma katolickie: „Rodzina Radia Maryja”, „Różaniec”, „Anioł Stróż” oraz książki o tematyce religijnej, patriotycznej i narodowej – wydawane przez Fundację ”Nasza Przyszłość” w Szczecinku. Polecamy również „Nasz Dziennik” – katolicki dziennik. Przyjmujemy dobrowolne ofiary na utrzymanie i rozwój Radia Maryja i wszystkich dzieł powstałych przy tym radiu. Mogą to być datki jednorazowe lub miesięczne na legitymację.

„Radio Maryja” i telewizja „Trwam” to głos katolicki w naszych domach. W całej Polsce i na całym świecie można go słuchać na falach UKF: 105,6 Mg i 95,2 Mg, krótkich o długości 25 i 41 m, oraz w całym świecie przez satelitę i w Internecie na stronie www.radiomaryja.pl.

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus i Maryja zawsze Dziewica – teraz i zawsze. Szczęść Boże!

Opracowała Jadwiga Żubrowska

Zdjęcia:

Toruń, 27.06.1998 r. - Radio Maryja

Kaplica w Brończynie, 1997 r.