Ogłoszenia parafialne IV Niedzieli wielkanocnej

Dziś gościmy w naszej parafii ks. Aleksandra Audi z Kamerunu i naszą rodaczkę, S. Józefinę Grabowską z Błaszek. Dziękuję serdecznie księdzu i siostrze za słowa, które do nas skierowali w czasie liturgi. Po Mszy św. ksiądz Aleksander i S. Józefina będą zbierać przed kościołem ofiary na misje. Bóg zapłać wszystkim, którzy zechcą na ten cel złożyć ofiarę.

Dzisiejsza taca jest przeznaczona na „Radio Rodzina”.

Przeżywamy maryjny miesiąc maj. Zapraszamy wszystkich codziennie na Mszę św. i na nabożeństwa majowe, które będą codziennie zaraz  po Mszy wieczornej o g. 18.00, a w niedziele po Mszy św. o 17.00. Zachęcamy też do gromadzenia się na nabożeństwach majowych przy figurach i krzyżach przydrożnych.

W poniedziałek i wtorek o g. 16.00 proszę do kościoła wszystkie dzieci pierwszokomunijne i ich rodziców. Będziemy mieć próby generalne przed uroczystością I Komunii św.

W czwartek, jak co tydzień, zapraszam o g. 19.00 na godzinną adorację Jezusa w Najświętszym Sakramencie, a po niej na spotkanie formacyjne na plebani.

W piątek będzie odpust parafialny w Gruszczycach ku czci św. Stanisława Bpa. W tym dniu nasz biskup Ordynariusz obchodzi swoje imieniny. Prosimy o modlitwę w int. pasterza. naszej diecezji.

W sobotę, o g. 15.00 będzie spowiedź przed I Komunią św. dla dzieci pierwszokomunijnych naszej parafii oraz ich rodziców i krewnych.

W przyszłą niedzielę, o g. 10.00 będziemy w naszym kościele parafialnym przeżywać uroczystą Mszę św. Pierwszokomunijną. Wszystkie ławki w prezbiterium i w nawie głównej na tej Mszy św. są zarezerwowane dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców. Proszę wszystkich aby to uwzględnić przy planowaniu swego uczestnictwa we Mszy św. w przyszłą niedzielę.

W przyszły wtorek, 12 maja, w ramach tzw. „Białego Tygodnia”, wyjeżdżamy trzema autokarami z dziećmi pierwszokomunijnymi i ich opiekunami na Jasną Górę aby w tym ważnym dla dzieci okresie życia oddać się pod opiekę Matce Bożej. Mamy jeszcze 20 miejsc wolnych. Osoby, które by chciały z nami jechać w tym dniu do Częstochowy proszę o zapisywanie się u mnie jeszcze w tym tygodniu. Koszt wyjazdu 20 zł. od osoby.

Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna”. Zachęcamy do nabywania i czytania. Można również jeszcze nabywać ostatni numer naszego pisma dekanalnego „Szukajmy Razem”. Zachęcam.

Nadal przypominam, że w dniach od 21 do 28 czerwca br. nasza parafia organizuje pielgrzymkę autokarową do Medziugorje. Zapisało się już kilkanaście osób. Proszę aby wszyscy zdecydowani na ten wyjazd zapisywali się u mnie do 15 maja. Szczegółowy program pielgrzymki jest zapisany na kartach wyłożonych na stoliku pod chórem. Można skorzystać. Jadącym na tę pielgrzymkę przypominam o konieczności posiadania aktualnego paszportu. Zalecam tę aktualność sprawdzić w biurze paszportowym