1. Dziś w kościołach obchodzona jest uroczystość Poświęcenia, czyli oddania świątyni na wyłączną własność Panu Bogu by była ona miejscem modlitwy dla parafialnej wspólnoty i miejscem sprawowania kultu. Naszą świątynię parafialną, jak mówią historyczne zapiski, zaczęto budować 26.10.1779 r., a jej konsekracji dokonał bp.  Aleksander Bereśniewicz w 1892 r.  Dziękujmy Dobremu Bogu za to miejsce Jego chwały i korzystajmy z wiarą z tych łask, które Pan Bóg daje w tej świątyni.

2. Dziś w naszej parafii gościmy ks. Alfreda Berlaka – Diecezjalnego Duszpasterza Wspólnot Żywego Różańca. Chcemy bowiem reaktywować i tworzyć Żywy Różaniec w naszej parafii. Bardzo dziękujemy ks. Alfredowi za wygłoszone słowo i za modlitwę. Po Mszy św. ks. Alfred na zewnątrz kościoła będzie kwestował na rzecz swojej parafialnej świątyni. Bóg zapłać za Wasze ofiary.

3. Dziś  rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna”. Zachęcamy do nabywania i czytania. Rozprowadzamy też książeczki papieskie o pontyfikacie św. Jana Pawła II, z bogatą zawartością informacji i ilustracji. Cena za jeden egz. wynosi 5 zł. Zachęcamy do nabywania w kancelarii, w zakrystii albo przed kościołem.

4. Jutro (poniedziałek) o g. 19.30 zapraszamy na spotkanie wszystkich Radnych Parafialnych.

5. Przeżywamy miesiąc różańcowy. W dni powszednie: od poniedziałku do piątku zapraszamy na różaniec o g. 17.00 dzieci, a dorosłych na Różaniec po Mszy wieczornej.

6. Członków wspólnoty Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym zapraszamy w środę na Mszę św. o g. 18.00 i na spotkanie po Mszy św.

7. W czwartek o g. 19.00 zapraszamy wszystkich chętnych na godzinną adorację Jezusa eucharystycznego.

8. W przyszłą niedzielę Radni Parafialni będą przeprowadzać zbiórkę pieniężną na rzecz renowacji (tynkowania) naszego kościoła. Dziękujemy za zrozumienie i za złożone ofiary.

9. W przyszłą niedzielę po Mszach św. będzie , jak co miesiąc, przeprowadzona przez Radnych Parafialnych, zbiórka do puszek na rzecz tynkowania naszego kościoła. Będą  także rozdawane stosowne „cegiełki” dla ofiarodawców.

10. Można już zamawiać wypominki roczne i jednorazowe za zmarłych.

11. Przypominamy, że osoby, które chciałyby skorzystać z pomocy żywnościowej Caritas, proszone są o kontakt z GMOPSEM w celu uzyskania skierowania kwalifikującego do pobrania tych produktów.    Zaświadczenia te można następnie składać w ciągu najbliższych dwóch tygodni w kancelarii parafialnej.

12. Dzisiaj poświęcimy opłatek, którym będziemy się łamać podczas Wigilii Bożego Narodzenia. Za tydzień podamy porządek odwiedzin pana Organisty z opłatkiem i z kalendarzami.