1. Dziś w kościołach obchodzona jest uroczystość Poświęcenia, czyli oddania świątyni na wyłączną własność Panu Bogu by była ona miejscem modlitwy dla parafialnej wspólnoty i miejscem sprawowania kultu. Naszą świątynię parafialną, jak mówią historyczne zapiski, zaczęto budować 26.10.1779 r., a jej konsekracji dokonał bp.  Aleksander Bereśniewicz w 1892 r.  Dziękujmy Dobremu Bogu za to miejsce Jego chwały i korzystajmy z wiarą z tych łask, które Pan Bóg daje w tej świątyni.

2. Dziś  po Mszach św., będzie jak co miesiąc, przeprowadzona przez Radnych Parafialnych, zbiórka do puszek na rzecz tynkowania naszego kościoła. Będą  także rozdawane stosowne „cegiełki” dla ofiarodawców.  Pragniemy poinformować, że firma remontowo-budowlana z Szadku wykonała już remont i tynkowanie pierwszego odcinka parkanu kościelnego (tj. ok. ¼ całości parkanu). Kontynuacja będzie w przyszłym roku. Posiadamy już projekty remontowo-budowlane na kościół i jesteśmy na etapie gromadzenia dalszej, koniecznej do przyszłorocznego tynkowania kościoła, dokumentacji. Teraz najważniejsze jest pozyskiwanie potrzebnych funduszy. Liczymy przede wszystkim na swoich parafian i jesteśmy wdzięczni za każdy grosz na ten cel. Dziś  nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli. Są artykuły na temat śmierci. Zachęcamy do nabywania i czytania.

3. We wtorek przypada uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu  będą Msze św. tylko o g. 7.00, 8.00 (Brończyn), 9.00 i o g. 14.00 - na cmentarzu. Zbiórka ministrantów będzie o g. 13.00, a procesja na cmentarzu rozpocznie się o g. 13.30. We wtorek wieczorem, o g. 19.00 zapraszamy wszystkich chętnych – jak co roku - na wspólny Różaniec na cmentarzu. Intencja Różańca na listopad: Za zmarłych.
Podobnie jak w latach ubiegłych, w Uroczystość Wszystkich Świętych, na naszym parafialnym cmentarzu, w godz. od 8.00 – 16.00 w trzech miejscach-  przy bramach cmentarza. odbędzie się kwesta pieniężna. Pieniądze z tegorocznego kwestowania będą w całości przeznaczone na renowację (tynkowanie) naszego kościoła parafialnego. Liczymy na zrozumienie i ofiarność. Bóg zapłać za złożone ofiary.
W Środę – Dzień Zaduszny, zapraszamy również jak co roku a cmentarz na Mszę św. o g. 12. w int. wszystkich zmarłych

4. Zachęcamy chętne osoby do śpiewania i grania z ks. Marcinem. Kółko gitarowe ma swoje spotkanie w środę o godz. 16:00. Natomiast próba zespołu Mocni Głosem w środę o godz. 17:00. Zapraszamy również chętne osoby do śpiewania w naszym parafialnym chórze – próby w środę o godz. 19:00.

5. W czwartek o g. 19.00 zapraszamy wszystkich chętnych na godzinną adorację Jezusa eucharystycznego

W piątek przypada I Piątek miesiąca. Msze św. w tym dniu o g. 7.00 i 18.00. Spowiedź pierwszo- piątkowa pół godziny przed Mszami św. W piątek o godz. 19:00 zapraszamy na „ZADUSZKI” – najpierw zostanie        odprawiona Msza święta w intencji wszystkich zmarłych a po niej odbędzie się czuwanie z modlitwami za zmarłych. Prosimy przynieść ze sobą znicze oraz przygotowane na karteczkach imiona i  nazwiska zmarłych, które zostaną wyczytane.

6. Wspólnota Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym organizuje autokarową pielgrzymkę na Jasną Górę w intencji zmarłych. Wyjazd w najbliższą sobotę, 5 listopada. Zapisy przyjmują:  Elżbieta Drobnik i Teresa Szczepańska.

W sobotę od g. 9.00 będziemy odwiedzać chorych z posługą sakramentalną. Prosimy chorych do tych odwiedzin przygotować i ewentualnie zgłosić nowych chorych.

7. Tydzień temu gościmy ks. Alfreda Berlaka – Diecezjalnego Duszpasterza Wspólnot Żywego Różańca. Chcemy bowiem reaktywować i tworzyć Żywy Różaniec w naszej parafii. Dlatego w najbliższą sobotę, I Sobotę miesiąca, zapraszamy na Mszę św. wieczorną o g. 18.00 wszystkich członków Żywego Różańca w naszej parafii i tych, którzy chcieliby do Żywego Różańca należeć. Po Mszy będzie spotkanie formacyjne dla wszystkich chętnych.

8. W przyszłą niedzielę o g. 12.00 zapraszamy wszystkie dzieci przygotowujące się do I Komunii sw. Po Mszy św. będzie spotkanie i branie miary na stroje I komunijne.

9. Zwyczajem lat ubiegłych od wtorku Pan Organista zacznie odwiedzać  naszych parafian z opłatkiem wigilijnym. Razem z opłatkami będzie też roznosił, jak co roku, kalendarze diecezjalne. Kalendarze kosztują 5 zł., a za opłatki ofiara jest dobrowolna. Bardzo prosimy wszystkich parafian aby życzliwie przyjęli Pana Mariusza z opłatkami i kalendarzami.  Ofiary składane przez wiernych są wynagrodzeniem za: obsługę muzyczną niedziel i świąt, prowadzenie chóru parafialnego oraz obsługę i przygotowanie treści wyświetlanych za pomocą projektora multimedialnego.          Porządek odwiedzin w tym tygodniu będzie następujący:         Czwartek ( od 12:00 )  - WOLEŃ, KOŁDÓW PRZY DRODZE GŁÓWNEJ   i   WÓJCIE  OD  STRONY      KOKOSZEK ,      Piątek ( od godz. 13:00 )  -  DOMANIEW,        Sobota    (od godz. 9:00 ) -     KWASKÓW

10. Nadal można zamawiać wypominki roczne i jednorazowe za zmarłych w kancelarii parafialnej, a we wtorek  również u  księdza na cmentarzu. Prosimy aby w listopadzie kwiaty z ziemią w donicach z cmentarza nie wrzucać do kontenerów tylko obok.,

11. Nadal przypominamy, że osoby, które chciałyby skorzystać z pomocy żywnościowej Caritas, proszone są o kontakt z GMOPSEM w celu uzyskania skierowania kwalifikującego do pobrania tych produktów. Zaświadczenia te można następnie składać w ciągu najbliższego tygodnia w kancelarii parafialnej.

12. Pod chórem wyłożony jest nowy numer „Kuriera Błaszkowskiego”. Można po 1 egz. brać ze sobą.