1. Dziś obchodzimy VIII Dzień solidarności z Kościołem prześladowanym. Prosimy wziąć ze sobą okolicznościowe ulotki wyłożone pod chórem. Po Mszach św. będzie zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi Prześladowanemu. Bóg zapłać za złożone na ten cel ofiary.

2. Dziś  nadal rozprowadzamy  numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli.  W numerze między innymi o  dramatycznej sytuacji chrześcijan w Iraku i Syrii, o znanych Polakach, którzy w tym roku odeszli do Pana i o „Rocie” Marii Konopnickiej. Zachęcamy do nabywania i czytania.

3. W środę od rannej Mszy św. aż do wieczornej będzie w naszym kościele tzw. Jerycho Różańcowe, czyli całodzienna modlitwa różańcowa przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.  Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. Burmistrz Błaszek i Dyrekcja Gimnazjum w Gruszczycach proszą o przekazanie zaproszenia na IV Historyczną Zadumę Patriotyczną. Uroczystość rozpocznie się Mszą św. w Wojkowie - w środę, o g. 9.30, a następnie będzie kontynuowana we Wrzącej.

5. W czwartek o g. 19.00 zapraszamy wszystkich chętnych na godzinną adorację Jezusa eucharystycznego.

6. W piątek o godz. 19:00 zapraszamy na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie oraz z modlitwami do św. Charbela.

7. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Niedzielę Chrystusa Króla.  W tym dniu będzie w Kościele zakończenie Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia. W tym dniu też po Mszy św. będzie nabożeństwo przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Do tego jubileuszowego aktu Intronizacji Chrystusa przygotowujemy się codziennie przez Modlitwę Nowenny.

8. Chcemy reaktywować i tworzyć Żywy Różaniec w naszej parafii. Prosimy wszystkich zelatorów i zelatorki o dostarczenie w najbliższym tygodniu do kancelarii parafialnej list z wykazem osób należących do Róż Żywego Różańca w naszej parafii. Prosimy też aby osoby chcące należeć do Wspólnoty Żywego Różańca zgłosiły to w najbliższym tygodniu w kancelarii parafialnej, też. Ta przynależność zobowiązuje w praktyce tylko do odmówienie codziennie jednego „Dziesiątka” Różańca. Więc wysiłek nie duży, a korzyści dla tych osób i innych są nieproporcjonalnie większe. Dlatego zachęcamy i zapraszamy.

9. Seminarium Duchowne w Kaliszu organizuje w dniach 25-27 listopada rekolekcje powołaniowe dla młodzieży męskiej po 16 roku życia: maturzystów, studentów i pracujących. Młodzież zachęcamy do wzięcia udziału. Zapisy u księży.

10. W nadchodzącym tygodniu Pan organista będzie odwiedzał  parafian  z opłatkiem i kalendarzami w następujących miejscowościach:
1. PONIEDZIAŁEK   -  ( od godz. 10:00 )  -  GZIKÓW,
2. WTOREK  - ( od godz. 13:00 ) - ŻELISŁAW
3. ŚRODA  -  ( od godz. 13:00 ) -  ADAMKI
4. CZWARTEK - ( od godz. 12:00 ) -  MACISZEWICE, ( a od godz. 15:00 ) -  ul. PUŁASKIEGO
5. PIĄTEK  - ( od godz. 10:00 ) -  BROŃCZYN
6. SOBOTA -  ( od godz. 9:00 ) - BORYSŁAWICE ( OSIEDLE)
11. Nadal można zamawiać wypominki roczne za zmarłych w kancelarii parafialnej.
12. Tydzień temu informowaliśmy, że część parkanu kościelnego (ok. 200 m2)  została wyremontowana i otynkowana.  Nasz parkan sąsiaduje bezpośrednio z Bankiem Spółdzielczym w Błaszkach, dlatego Prezes Banku włożył swój wkład w tynkowanie ofiarując na ten cel 3.000 zł. (trzy tysiące zł.). Serdecznie Panu Prezesowi dziękujemy.