1. W minioną niedzielę  obchodziliśmy Dzień solidarności z Kościołem prześladowanym. Po Mszach św. była zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi Prześladowanemu.  Zebraliśmy na ten cel  1300 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.

2. Dzisiejsza niedziela to Niedziela Chrystusa Króla. W całym Kościele przeżywamy zakończenie Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia. Rozpoczyna się ostatni tydzień czasu zwykłego Kościoła. Będzie on apelować do nas o rzeczywiste uczynienie Chrystusa królem całego naszego życia. Dziś też we wszystkich parafiach naszej Ojczyzny dokonujemy Aktu przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana.
3. Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna”. W numerze między innymi relacja z narodowej pielgrzymki do Rzymu z udziałem diecezji kaliskiej, o Akcie uznania Jezusa Panem i Zbawicielem, o św. Cecylii i o cudach związanych z kaliskim sanktuarium św. Józefa. Z racji wspomnienia św. Cecylii – patronki muzyki kościelnej wszystkim zespołom śpiewaczym i muzycznym w naszej parafii oraz panu organiście składamy najlepsze życzenia i polecamy ich Bogu w modlitwie.

4.  Od dziś, jak co roku, można też nabywać świece wigilijne „Caritas” – „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Cena 6 zł.  Zachęcamy do nabywania.

5. Seminarium Duchowne w Kaliszu organizuje w dniach 25-27 listopada rekolekcje powołaniowe dla młodzieży męskiej po 16 roku życia: maturzystów, studentów i pracujących. Młodzież zachęcamy do wzięcia udziału. Zapisy u księży.

6. Zachęcamy chętne osoby do śpiewania i grania z ks. Marcinem. Kółko gitarowe ma swoje spotkanie w środę o godz. 16:00. Natomiast próba zespołu Mocni Głosem w środę o godz. 17:00.
7. W czwartek o g. 19.00 zapraszamy wszystkich chętnych  na Adorację Jezusa Eucharystycznego!

8.  W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Adwent, a wraz z nim nowy rok liturgiczny. Rozpoczęcie nowego roku liturgicznego niech nas zmobilizuje do  podjęcia dobrych życiowych postanowień na przyszłość. W przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach św. Radni Parafialni, jak co miesiąc, będą przeprowadzać zbiórkę pieniężną na rzecz renowacji (tynkowania) naszego kościoła. Będą  także rozdawane stosowne „cegiełki” dla ofiarodawców.
9. Nadal można zamawiać wypominki roczne za zmarłych.
10. Na stolikach, pod chórem i w kruchcie wyłożony jest  archiwalny numer naszego pisma dekanalnego  „Szukajmy Razem”. Można to pismo brać do domu.

11. Porządek odwiedzin Pana Organisty z ołatkami w tym tygodniu będzie następujący:

PONIEDZIAŁEK  (od godz. 10:00) - WÓJCICE, BORYSŁAWICE

WTOREK (od godz. 10:00)-  KOCIOŁKI (od godz. 13:00)-  LUBANÓW

ŚRODA     (od godz. 14) - PLAC SULWIŃSKIEGO

CZWARTEK (od godz.13) - PLAC NIEPODLEGŁOŚCI

PIĄTEK  (od godz.14) - UL. SIERADZKA

SOBOTA (od godz.9:00) - POLNA, MŁYŃSKA, PROJEKTOWANA, SPACEROWA,  SZKOLNA i KOŚCIELNA

12. W minioną sobotę 2 rodziny, mieszkające w Błaszkach na ul. Kościuszki, przeżyły tragedię. Ich dom bowiem nawiedził pożar i pochłonął cały dobytek. Chcemy po chrześcijańsku być solidarni z ludźmi będącymi w potrzebie dlatego dziś po wszystkich Mszach św. na placu kościelnym odbędzie  się zbiórka pieniężna na rzecz wsparcia osób poszkodowanych przez wspomniany pożar. Zbiórkę przeprowadzą znajomi poszkodowanych i młodzież szkolna. Prosząc o zrozumienie i wsparcie dziękujemy za okazane serce.