1. Dziś rozpoczyna się Adwent, okres pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście Pana i przygotowania do świąt Bożonarodzeniowych.  Dziś  po Mszach św. , jak co miesiąc, będzie przeprowadzona przez Radnych Parafialnych zbiórka do puszek, na rzecz tynkowania naszego kościoła. Będą  także rozdawane stosowne „cegiełki” dla ofiarodawców.

2. Dziś  nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli  Zachęcamy do nabywania i czytania. Na stolikach pod chórem zaś  są wyłożone archiwalne numery czasopisma dekanalnego „Szukajmy razem”. Można to pismo brać  ze sobą gratis. Można też nadal nabywać świece wigilijne „Caritas”. Cena świec - 6 zł.  Świece można nabywać w zakrystii bądź w kancelarii  parafialnej. Zachęcamy!

3. Roraty będą codziennie w dni powszednie tygodnia, oprócz sobót, na Mszy św. o g. 18.00 – zapraszamy wszystkich chętnych, a zwłaszcza rodziców z dziećmi.

4. Z przodu świątyni po lewej stronie stoi tzw. „Drzewko życia i miłości”. Od jutra, podobnie jak to było w latach ubiegłych, ludzie dobrej woli będą mogli wziąć z tego drzewka „papierowego aniołka”, przygotować dla zapisanego na nim dziecka prezent i później złożyć go pod choinką w kościele jako miłą niespodziankę świąteczną dla danego dziecka. Paczki prosimy przynosić do III  Ndz. Adwentu.

5. Zachęcamy chętne osoby do śpiewania i grania z ks. Marcinem. Kółko gitarowe ma swoje spotkanie w środę o godz. 16:00. Natomiast próba zespołu Mocni Głosem w środę o godz. 17:00.

6.  Członków wspólnoty Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym zapraszamy w środę na comiesięczne spotkanie formacyjne. Najpierw będzie Msza św. o g. 18.00, a następnie spotkanie na sali parafialnej.
7. W czwartek o g. 19.00 zapraszamy wszystkich chętnych  na Adorację Jezusa Eucharystycznego!

8. W piątek przypada I piątek miesiąca. Jest to szczególna okazja do spowiedzi już pół godz. przed Mszą św.  Msze św. w piątek o g. 7.00 i 18.00.

9. W sobotę od g. 9.00 będziemy odwiedzać chorych z posługą sakramentalną. Prosimy chorych do tych odwiedzin przygotować.

10. W sobotę, z racji I soboty miesiąca, po wieczornej Mszy św. będzie „Nabożeństwo fatimskie” z różańcem. Intencja Różańca na grudzień – za wszystkie rodziny naszej parafii. Na to nabożeństwo zapraszamy szczególnie wszystkie Róże Różańcowe naszej parafii: zelatorki, członków i osoby chcące należeć do Koła Żywego Różańca w naszej parafii. Po nabożeństwie będzie krótkie spotkanie i wymiana tajemnic różańcowych.

11. W przyszłą niedzielę będziemy się modlić szczególnie za Kościół katolicki na wschodzie. Po Mszach św. będzie zbiórka do puszek przeznaczona na pomoc temu Kościołowi. Bóg zapłać za Wasze ofiary.

12. Pan Organista nadal będzie jeszcze w tym tygodniu roznosić do rodzin naszej parafii opłatek i kalendarze diecezjalne. Porządek odwiedzin następujący: Poniedziałek (od g. 10.00) – Brzozowiec, (od g. 16.00) – ul. Ogrodowa,  WTOREK  (od godz. 12.00) –Kołdów, (od g. 16.000) - mieszkańców ulicy Przemysłowej oraz bloków 8,9,10,21,  ŚRODA  (od godz. 15) ul. Kaliska i ul. Sportowa, CZWARTEK (od godz.12.00) – Felinka, Kokoszki i Adamki, (od g. 14.00) -  ul. Kościuszki, Piątek (od g.  16.00) - mieszkańców bloków 2,3 i 4 przy ulicy Przemysłowej.

13. W minioną niedzielę po wszystkich Mszach św. przeprowadziliśmy zbiórkę pieniężną na rzecz wsparcia osób poszkodowanych przez pożar na ul. Kościuszki w Błaszkach. Zbiórkę przeprowadzili znajomi poszkodowanych i młodzież szkolna. Zebrano na ten cel 5.310 zł. (słownie: pięć tysięcy trzysta dziesięć złotych). Pieniądze zostały przekazane poszkodowanym rodzinom. Dziękujemy za zrozumienie, finansowe wsparcie i  za okazane serce.

14. W przyszłą niedzielę młodzież będzie rozprowadzać bombki świąteczne.