1 W ubiegłą niedzielę, po wszystkich Mszach św., Radni Parafialni przeprowadzili, jak co miesiąc,   zbiórkę pieniężną na rzecz planowanej renowacji (tynkowania) naszego kościoła parafialnego. Zebrano na ten cel  3.678 zł. Poza comiesięcznymi zbiórkami pozyskujemy również środki od indywidualnych sponsorów. W sumie na rzecz renowacji naszej świątyni mamy już ok. 40.000 zł. (słownie: czterdzieści tysięcy złotych). W imieniu Rady Parafialnej bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom za dotychczas złożone ofiary.  Aktualnie potrzebna jest ogólno-parafialna mobilizacja. Dlatego już teraz bardzo prosimy, aby w czasie tegorocznej kolędy, wszystkie rodziny naszej parafii - na miarę swoich możliwości - wsparły finansowo wspomniane dzieło.                              Mamy już decyzję – pozwolenie wojewódzkiego konserwatora zabytków na prace renowacyjne przy naszej świątyni. Dlatego  ogłaszamy nabór wykonawców tynkowania kościoła św. Anny w Błaszkach. Firma budowlana, która by chciała się podjąć w przyszłym roku tego dzieła proszona jest o kontakt z księdzem proboszczem. Na internetowej stronie parafialnej www.parafiablaszki.pl , w dziale: „Inwestycje parafialne” opublikowane są informacje i zdjęcia z wykonanych dotychczas w ciągu ostatnich ośmiu lat prac remontowo-budowlanych w naszej parafii. Zachęcamy do odwiedzin tej strony.

2 Dziś  rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna”. W numerze – O tym, jak św. Jozef znajduje ludziom pracę, relacja z zakończenia Jubileuszowego Roku Miłosierdzia, o ponownym przyjściu Jezusa oraz artykuł o wspólnocie APDC w Błaszkach. Zachęcamy do nabywania i czytania. Na stolikach pod chórem zaś  są wyłożone do wzięcia archiwalne numery czasopisma dekanalnego „Szukajmy Razem”. Można też nadal nabywać świece wigilijne „Caritas”. Cena świec - 6 zł. Zachęcamy!
3 Dziś modlimy się szczególnie za Kościół katolicki na wschodzie. Po Mszach św. będzie zbiórka do puszek przeznaczona na pomoc temu Kościołowi. Wierni tworzący Kościół Katolicki na Wschodzie, gorliwie modlą się za ofiarodawców w duchu wdzięczności za przekazane ofiary. Dziękujemy za złożone ofiary.

4 Z przodu świątyni po lewej stronie stoi tzw. „Drzewko życia i miłości”. Jeszcze w tym tygodniu, można wziąć z tego drzewka „papierowego aniołka”, przygotować dla zapisanego na nim dziecka prezent i później złożyć go pod choinką w kościele jako miłą niespodziankę świąteczną dla danego dziecka. Paczki prosimy przynosić w tym tygodniu do przyszłej niedzieli.

5 Przypominamy, że Roraty będą codziennie w dni powszednie tygodnia, oprócz sobót, na Mszy św. o g. 18.00 – zapraszamy wszystkich chętnych, a zwłaszcza rodziców z dziećmi.

6 W czwartek - uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o g. 7.00, 8.00, 9.00 i 18.00. Zapraszamy.     W czwartek na g. 17.00 zapraszamy wszystkie dzieci pierwszokomunijne. Będzie odebranie alb, udział we Mszy św. oraz poświęcenie i rozdanie medalików.

7 W czwartek też przez cały dzień w naszym kościele będzie tzw. „Jerycho Różańcowe”, czyli całodzienna modlitwa różańcowa przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Natomiast o g. 19.00, jak co tydzień, zapraszamy wszystkich chętnych  na Adorację Jezusa Eucharystycznego.
8 Pielgrzymi z grupy Różanej rozprowadzają dzisiaj bombki z napisem: RÓŻANA BŁASZKI 2017. Zebrane ofiary posłużą do zorganizowania pielgrzymki.
9 W przyszłą niedzielę, w g. od 10.00 do 13.00 – na placu kościelnym- Stowarzyszenie "Uśmiech Dziecka" przeprowadzi Kiermasz Bożonarodzeniowy ozdób świątecznych i tradycyjnych stroików. Dochód będzie przeznaczony na rzecz wspierania modernizacji Szkoły Podstawowej  w Błaszkach.

10 W przyszłą niedzielę, o g. 15:00 odbędzie się spotkanie opłatkowe Grupy Różanej. Najpierw będzie się Msza św. w int. + kleryka Szymona, a następnie spotkanie przy stole w LO w Błaszkach.
11 Informujemy też, że w czwartek -15 grudnia od godz. 8:15- w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Błaszkach odbędzie się II Konkurs Kolęd i Pastorałek pod patronatem bp Łukasza Buzuna oraz Starosty Sieradzkiego. Zapraszamy.

12 Intencja Różańca na grudzień: Za Rodziny naszej Parafii – o wzrost wiary.