1. Dziś rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje adwentowe, które przeprowadzi  ks.  Szymon Rybak z Ostrowa Wlkp., którego serdecznie witamy w naszej wspólnocie. Szczegółowy program rekolekcji jest wywieszony w gablocie parafialnej i na stronie parafialnej www.parafiablaszki.pl . Msze św.  od poniedziałku do środy będą o g. 7.00, 9.30, 11.30, 16.30 i 18.00. W poniedziałek  wieczorem o g. 18.00 zapraszamy na Mszę św.  młodzież i na naukę stanową dla nich po Mszy św.  Małżonków zapraszamy na naukę stanową po Mszy św. o g. 18.00 we wtorek. Natomiast dzieci zapraszamy od poniedziałku do środy na Mszę św.  roratnią o g. 16.30, a chorych na specjalną Mszę św. dla nich we wtorek o g. 11.30. Spowiedź z udziałem księży z naszego dekanatu będzie w poniedziałek i wtorek już pół godz. przed Mszami św. Taca w ostatni dzień rekolekcji będzie przeznaczona dla ks. rekolekcjonisty. Prosimy o modlitwę  w int. rekolekcji i zapraszamy wszystkich parafian do udziału w tych rekolekcjach.

2. Dziś  rozprowadzamy nowy, świąteczny numer „Opiekuna” oraz nowy, kwartalnik „Okno Wiary”. W „Opiekunie” są artykuły o św. Bracie Albercie i jego dziełach oraz o powstającej w diecezji nowej szkole ponadgimnazjalnej, a w „Oknie Wiary” najważniejsze homilie papieża Franciszka ze Światowych Dni Młodzieży. Zachęcamy wszystkich do nabywania „Opiekuna” i Okna Wiary”.

3. Roraty w tym tygodniu od poniedziałku do środy o g. 16.30, a w czwartek i piątek o g. 18.00.

4. W najbliższy czwartek wieczorem nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu. Adoracje te będą wznowione, jak co roku, dopiero  po kolędzie.

5. W sobotę będzie Wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. w tym dniu będą tylko rano. Wieczorem wszyscy katolicy przeżywają w swoich domach wieczerzę wigilijną. W chrześcijańskich domach przed rozpoczęciem wieczerzy należy przeczytać ewangeliczny opis narodzenia Chrystusa, odmówić wspólnie „Ojcze nasz”, a na stół nie powinno się podawać alkoholu. Adorując Chrystusa narodzonego w grocie napełniajmy się pełną zachwytu i zdumienia wiarą tamtych pasterzy, zaznajmy tego samego zdziwienia i tej samej radości, a u stóp Wcielonego Słowa złóżmy nasze radości i troski, łzy i nadzieje. Zadbajmy o ducha autentycznego dzielenia się miłością i radością z tymi wszystkimi, którzy potrzebują naszej braterskiej obecności.

6.   Pasterka, jak zwykle, o g. 24.00. W dzień Bożego Narodzenia i w II dzień świąt Bożego Narodzenia porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę.

7. W przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach św., włącznie z pasterką, Radni Parafialni, jak co miesiąc, będą przeprowadzać zbiórkę pieniężną na rzecz renowacji (tynkowania) naszego kościoła. Będą też rozdawane stosowne cegiełki. Mamy już na koncie na tynkowanie prawie 45.000 zł., a całkowity koszt renowacji wyniesie ok. 400.000 zł.
8. Przypominamy, że mamy już decyzję – pozwolenie wojewódzkiego konserwatora zabytków na prace renowacyjne przy naszej świątyni. Dlatego  ogłaszamy nabór wykonawców tynkowania kościoła św. Anny w Błaszkach. Firma budowlana, która by chciała się podjąć w przyszłym roku tego dzieła proszona jest o kontakt z księdzem proboszczem.

9. Na koniec razem z panem organistą dziękujemy parafianom za życzliwe przyjmowanie pana organisty i nabywanie od niego opłatków i kalendarzy diecezjalnych.  Rodziny, których  pan Mariusz nie zastał w domach mogą jeszcze nabyć opłatek po każdej mszy świętej.