1.  Wszystkim, którzy złożyli dar serca dla dzieci z rodzin ubogich składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Siostrom „Obliczankom” dziękujemy za rozprowadzenie paczek świątecznych złożonych pod drzewkiem życia i miłości. Szkołom i organizacjom dziękujemy za spotkania wigilijno-opłatkowe i za wystawione „Jasełka”. Za przygotowanie „Szopki bożonarodzeniowej” dziękujemy bardzo ks. Mariuszowi, młodzieży, ministrantom i panu kościelnemu. Panu organiście za świąteczną oprawę muzyczną, orkiestrze gminnej oraz ks. Marcinowi i zespołowi młodzieżowemu dziękujemy za koncert kolęd, wykonany jak co roku przed „Pasterką”, chórowi parafialnemu za śpiew podczas „Pasterki”, a Państwu Lindnerom z Gzikowa za iglaki świąteczne do kościoła.

2. Dziś  po wszystkich Mszach św. Radni Parafialni, jak co miesiąc, będą przeprowadzać zbiórkę pieniężną na rzecz renowacji (tynkowania) naszego kościoła. Będą też rozdawane stosowne cegiełki. Dziękujemy za ofiary
3. Dziś  nadal rozprowadzamy, świąteczny numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli oraz nowy kwartalnik „Okno Wiary”. Zachęcamy wszystkich do nabywania „Opiekuna” i Okna Wiary”. Na stolikach pod chórem i w kruchcie wyłożone jest archiwalne czasopismo „Szukajmy Razem”,  oraz nowy „Kurier Błaszkowski”. Można brać gratis!

4. W sobotę będzie zakończenie roku 2016. Wieczorem o g. 18.00, w naszym kościele parafialnym,  będzie Msza dziękczynno-błagalna, a po niej nabożeństwo przed Najświętszym Sakramentem. Wszystkich parafian na tę Mszę św. serdecznie zapraszamy. W przyszłą niedzielę „Nowy Rok” - obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki.

5. Rozpoczynamy w naszej parafii wizytę duszpasterską zwaną „kolędą”. Panów sołtysów prosimy, jak co roku, o zorganizowanie pojazdów na g. 9.00. My księża chcemy w czasie kolędy spotkać się z naszymi parafianami, pomodlić się razem i zanieść do ich domów błogosławieństwo Boże.         Wszystkie ofiary pieniężne jakie w czasie tegorocznej „kolędy” zechcecie ofiarować – po odliczeniu odpowiedniej kwoty ustalonej przez Synod Diecezjalny dla księży –będą przeznaczone na renowację naszego kościoła parafialnego. Ta renowacja to tynkowanie i malowanie kościoła i parkanu, odwodnienie oraz zdjęcie i ponowne położenie kostki granitowej wokół kościoła.      Renowację tę planujemy rozpocząć na wiosnę przyszłego roku. Przewidywany koszt tej inwestycji to ok. 400.000 zł.    Gdyby każda rodzina w parafii złożyła na ten cel ok. 200 zł. to w połączeniu z ofiarami sponsorów starczyłoby funduszy na pokrycie kosztów całego przedsięwzięcia.                                            Przypominamy, że mamy już prawie 45.000 zł. na koncie i pełną dokumentację potrzebną do rozpoczęcia renowacji naszej świątyni. Razem z Radnymi Parafialnymi prosimy naszych parafian i ludzi dobrej woli o solidarne wsparcie finansowe renowacji kościoła św. Anny -  inwestycji, która uratuje i upiększy samą świątynię oraz doda nowego blasku naszemu miastu. Podczas kolędy będziemy zapisywać w księdze i rozdawać pamiątkowe „cegiełki” wszystkim, którzy złożą ofiarę na wspomniany cel. Z góry dziękujemy wszystkim za zrozumienie i wsparcie.    Nadal ogłaszamy nabór wykonawców tynkowania kościoła św. Anny w Błaszkach. Firma budowlana, która by chciała się podjąć w przyszłym roku tego dzieła proszona jest o kontakt z księdzem proboszczem.
6. Dzięki ofiarom i zaangażowaniu ludzi dobrej woli mamy nowe ogrodzenie metalowo-drewniane przed Wikariatką. Prosimy aby odtąd nie parkować samochodów na placu przed wikariatką bo to jest teren prywatny i zarówno księża jak i obsługa kościelna muszą mieć możliwość swobodnego i bezpiecznego poruszania się! Dziękujemy za zrozumienie!
7. A teraz porządek kolędowania w tym tygodniu:
Wtorek od g. 9.00 – Domaniew (2 ks.) oraz Kociołki (1 ks.), a od g. 15.00 – ul. Kaliska (2 ks.)

Środa od g. 9.00– Maciszewice (1 ks.), Kołdów (1 ks.) i Chrzanowice-Wilczkowice (1 ks.)

Czwartek od g. 9.00- Kwasków (2 ks.) i Chrzanowice n/szosą (1 ks.), a od g. 15.00 – ul. Kościuszki (2 ks.)

Piątek od g. 9.00 – Brzozowiec (2 ks.) i Adamki (1 ks.), a od g. 15.00 – Pl. Sulwińskiego (bloki) – (2 ks.)

Sobota  od g. 9.00 – Bukowina (3 ks.).
    Przypominamy, że od wtorku aż do końca stycznia z racji „kolędy” Msze św. w dni powszednie będą codziennie rano, a wieczorne Msze św. będą tylko w środy, piątki i soboty. Kancelaria zaś w czasie trwania kolędy będzie czynna codziennie od poniedziałku do soboty – rano, w godz. 8.00-8.30.