1. W ubiegłą niedzielę Radni Parafialni przeprowadzili zbiórkę pieniężną na rzecz renowacji (tynkowania) naszego kościoła. Zebrano na ten cel 2120 zł. Dziękujemy za ofiary!

2. Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna”. Dużo ciekawych artykułów, między innymi o mitach stanu wojennego w Polsce.  Zachęcamy bardzo do nabywania i czytania.

3. W środę, 4 stycznia w Kaliszu – Arena Kalisz, o g. 19.00 będzie koncert pt. Betlejem w Kaliszu, w czasie którego będzie wykonanych kilkadziesiąt kolęd i pieśni bożonarodzeniowych, które zabrzmią w nowych i oryginalnych aranżacjach. Na scenie pojawią się wielkie gwiazdy estrady jak: Natalia Niemen, Marika, Kuba Badach, Piotr Cugowski i inni. Więcej informacji na plakacie w gablocie parafialnej.

4. W piątek przypada uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Jest to już od paru lat w naszym kraju dzień wolny od pracy. Starajmy się ten dzień przeżyć w duchu świątecznym. Weźmy udział we Mszy św., bo do tego nas w tym dniu Kościół zobowiązuje. Powstrzymajmy się też od niekoniecznych prac i zakupów. Porządek Mszy św. niedzielny. Podczas wszystkich Mszy św. w tym dniu będzie poświęcenie kadzidła, kredy i wody, a po Mszach św. będzie zbiórka do puszek na rzecz Misji. Bóg zapłać za złożone ofiary.

5. W tym tygodniu przypada I Piątek i I Sobota miesiąca. Szczególna okazja do spowiedzi.   W sobotę po Mszy wieczornej o g. 18.00 będzie pierwszo sobotnie nabożeństwo fatimskie. Zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza członków Żywego Różańca w naszej parafii. Intencja Różańca na styczeń: „O pokój na świecie”.

6. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać niedzielę Chrztu Pańskiego, kończącą liturgiczny okres Bożego Narodzenia. W przyszłą niedzielę po mszy o g. 17.00 w naszym kościele parafialnym odbędzie się koncert kolęd i pastorałek. Wraz z Chórem parafialnym "Harfa" oraz orkiestrą dętą ze Stawu zapraszamy na ten koncert wszystkich chętnych.

7. Przeżywamy w naszej parafii kolędę. Przypominamy, że wraz z Radnymi Parafialnymi prosimy naszych parafian i ludzi dobrej woli o solidarne wsparcie finansowe renowacji kościoła św. Anny.  Podczas kolędy będziemy zapisywać w księdze i rozdawać pamiątkowe „cegiełki” wszystkim, którzy złożą ofiarę na wspomniany cel. Z góry dziękujemy wszystkim za zrozumienie i wsparcie. Nadal ogłaszamy nabór wykonawców tynkowania kościoła św. Anny w Błaszkach. Firma budowlana, która by chciała się podjąć w przyszłym roku tego dzieła proszona jest o kontakt z księdzem proboszczem.

8. A teraz porządek kolędowania w tym tygodniu:

Poniedziałek od g. 15.000 – ul. Przemysłowa – Bloki „8”, „9”, „10” (3 ks.).
Wtorek od g. 15.00 – Osiedle Borysławice (3 ks.)

Środa od g. 15.00– ul. Sportowa „1” (1 ks.), ul. Sportowa „2” (1 ks.), ul. Projektowana i Spacerowa (1 ks.)

Czwartek od g. 15.00- ul. Sieradzka (3 ks.)

Sobota  od g. 9.00 – Zawady (2 ks.), Woleń (1 ks.)

9. Przypominamy, że do końca stycznia z racji „kolędy” Msze św. w dni powszednie będą codziennie rano, a wieczorne Msze św. będą tylko w środy, piątki i soboty. Kancelaria zaś w czasie trwania kolędy będzie czynna codziennie od poniedziałku do soboty – rano, w godz. 8.00-8.30.

10. Na koniec z racji zakończenia roku kalendarzowego podajemy roczne statystyki parafialne w parafii św. Anny w Błaszkach za 2016 r.:
Chrztów – 50,           I komunia św. – 72,         Ślubów – 19,         Pogrzebów – 73.