1. Dziś przeżywamy niedzielę Chrztu Pańskiego, kończącą liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Dziś (niedziela), po mszy o g. 17.00, w naszym kościele parafialnym odbędzie się koncert kolęd i pastorałek. Wraz z Chórem parafialnym "Harfa" oraz orkiestrą dętą ze Stawu zapraszamy na ten koncert wszystkich chętnych.

2. Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli. Dużo ciekawych artykułów, między innymi o mitach stanu wojennego w Polsce.  Zachęcamy bardzo do nabywania i czytania.

3.  W środę od rana do wieczornej Mszy św. będziemy przeżywać w naszym kościele parafialnym, jak co miesiąc, Jerycho Maryjne, czyli całodzienną modlitwę różańcową przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Zapraszamy na modlitwę!

4. Przeżywamy w naszej parafii kolędę. Przypominamy, że wraz z Radnymi Parafialnymi prosimy naszych parafian i ludzi dobrej woli o solidarne wsparcie finansowe renowacji kościoła św. Anny.  Podczas kolędy zapisujemy w księdze i rozdajemy pamiątkowe „cegiełki” wszystkim, którzy złożą ofiarę na wspomniany cel. Z góry dziękujemy wszystkim za zrozumienie i wsparcie.
Nadal ogłaszamy nabór wykonawców tynkowania kościoła św. Anny w Błaszkach. Firma budowlana, która by chciała się podjąć w przyszłym roku tego dzieła proszona jest o kontakt z księdzem proboszczem.

Porządek kolędowania w tym tygodniu będzie następujący:

Poniedziałek od g. 9.00 – Gzików (2 ks.), a od g. 15.00 – Pl. Niepodległości (Bloki (1 ks.)
 Wtorek od g. 15.00 – ul. Pułaskiego (2 ks.) oraz ul. Ogrodowa i Marszałka (1 ks.)
Środa od g. 15.00 – Pl. Sulwińskiego (2 ks.) oraz ul. Przemysłowa „2” (1 ks.)
Czwartek od g. 15.00 – ul. Przemysłowa „4” (2 ks.) i ul. Przemysłowa „3” (1 ks.)
Piątek od g. 15.00 – Pl. Niepodległości (po str. Sióstr - 2 ks.) i ul. Pomorska i Szkolna (1 ks.)
Sobota od g. 9.00 – Lubanów (2 ks.) i Żelisław za młynem (1 ks.)
1. Przypominamy, że w styczniu z racji „kolędy” Msze św. wieczorne będą tylko w środy, piątki i soboty. Kancelaria zaś będzie czynna codziennie rano w godz. 8.00-8.30.

Z racji Niedzieli Chrztu Pańskiego przypominamy rodzicom, którzy chcą ochrzcić dziecko, że powinni:

A. Wziąć odpowiedzialność za wychowanie swojego dziecka w wierze oraz wybrać chrzestnych wierzących i regularnie praktykujących, którzy mają ukończone 16 lat, są  po bierzmowaniu, co niedzielę uczestniczą we Mszy św. i nie żyją w związku niesakramentalnym, którzy będą pomagać rodzicom w religijnym wychowaniu dziecka.

B. Zgłosić się ok. 1 miesiąc przed terminem chrztu do kancelarii parafialnej i ustalić z księdzem termin Chrztu św., dostarczając akt urodzenia dziecka i spisując akt Chrztu. Chrzty odbywają się w sobotę o g. 18.00 lub w czasie innych Mszy św. w niedzielę.

C. Bezpośrednio przed chrztem rodzic ma udać się w zakrystii do pana „kościelnego”, a chrzestni składają podpisy w księdze chrztów.