1. Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna”. W numerze między innymi o polskich rodzinach, które niosą konkretną pomoc rodzinom uchodźców z Syrii oraz refleksja nad polskim kryzysem parlamentarnym. Zachęcamy wszystkich do nabywania i czytania.

2. Przeżywamy w naszej parafii kolędę. Przypominamy, że wraz z Radnymi Parafialnymi prosimy naszych parafian i ludzi dobrej woli o solidarne wsparcie finansowe renowacji kościoła św. Anny.  Podczas kolędy zapisujemy w księdze i rozdajemy pamiątkowe „cegiełki” wszystkim, którzy złożą ofiarę na wspomniany cel. Z góry dziękujemy wszystkim za zrozumienie i wsparcie.

3. Nadal ogłaszamy nabór wykonawców tynkowania kościoła św. Anny w Błaszkach. Firma budowlana, która by chciała się podjąć w przyszłym roku tego dzieła proszona jest o kontakt z księdzem proboszczem.

4. Porządek kolędowania w tym tygodniu będzie następujący:

Poniedziałek od g. 9.00 – Brończyn (2 ks.), a od g. 15.00 –  ul. Polna, Północna i Krotka (1 ks.)
 Wtorek od g. 9.00 – Smaszków i Kostrzewice (2 ks.), a od g. 15.00 – ul. Młyńska i „Domki Pietruchy” (1 ks.).
Środa od g. 9.00 – Kokoszki (2 ks.) i Żelisław Pietrasy (1 ks.)
Czwartek od g. 9.00 – Wójcice (2 ks.), a od g. 15.00 - Bloki po „SKR” i „Szeregowiec” (11-20) (1 ks.)
Piątek od g. 9.00 –  Żelisław n/szosą (2 ks.), a od g. 15.00 – Pl. Niepodległości (po str. Apteki) (1 ks.)
Sobota od g. 9.00 – Borysławice Wieś (3 ks.), a od g. 15.00 – „Stare Miasto”, „Błaszkowianka” i ul. Kościelna (3 ks.).

5. Przypominamy, że w styczniu z racji „kolędy” Msze św. wieczorne będą tylko w środy, piątki i soboty. Kancelaria zaś będzie czynna codziennie rano w godz. 8.00-8.30.

6. Od środy przeżywać będziemy Tydzień modlitw o jedność chrześcijan.  Zachęcamy wszystkich do modlitwy w intencji jedności chrześcijan.

7. W piątek o g. 19:00 odbędzie się Msza św. z modlitwą o uzdrowienie i modlitwami do św. Charbela.

8. Z racji przypadającego w tym tygodniu (w sobotę i w niedzielę) dnia babci i dziadka, wszystkim babciom i dziadkom składamy najlepsze życzenia, niech Pan Bóg  obdarza wszystkich potrzebnymi łaskami. Módlmy się za naszych żyjących oraz zmarłych dziadków za wstawiennictwem św. Anny i św. Joachima, dziadków Pana Jezusa.