OGŁOSZENIA PARAFIALNE III NIEDZIELI WIELKIEGO POSTU 15-22.03

Jutro o 19.00 zapraszam na spotkanie na plebani wszystkich katechetów naszej parafii.

W najbliższy wtorek, tj. 17 marca w naszej parafii przypada Diecezjalny Dzień Adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Zaraz po Mszy rannej o g. 7.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i przez cały dzień, aż do Mszy wieczornej o g. 18.00 będzie można adorować Jezusa wystawionego w Najświętszym Sakramencie. W imieniu całej naszej Diecezji możemy trwać w tym dniu przed Panem aby Mu wyrażać swą miłość i tę miłość pogłębiać, dziękować za łaski, przepraszać za grzechy i wypraszać sobie i innym potrzebne łaski. Proszę, aby od g. 8.00 do g. 14.00 czas adoracji w kościele zagospodarowali nasi parafialni katecheci ze swoimi uczniami, a od g. 14.00 do g. 18.00 członkowie Koła Przyjaciół Radia Maryja i Kół Różańcowych. Oczywiście wszyscy chętni mogą uczestniczyć w tej Adoracji w dowolnie przez siebie wybranym czasie do czego serdecznie zapraszam.

W czwartek obchodzimy uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP, Opiekuna Zbawiciela, głównego patrona Diecezji Kaliskiej. Msze św. w tym dniu o 7.00 i o 18.00. W czwartek o 19.00 będzie, jak co tydzień, godzinna Adoracja  Jezusa w Eucharystii a po niej spotkanie formacyjne na plebani.

W piątek o g. 10.00 będzie Msza św. z ok. 10-lecia istnienia Publicznego Gimnazjum w Błaszkach. W piątek o 17.00 zapraszamy wszystkich na Drogę Krzyżową, a w niedzielę o 17.00 na „Gorzkie Żale”.

W sobotę o g. 10.00 kolejna zbiórka ministrantów.

Od przyszłej niedzieli będziemy sprzedawać małe świece paschalne (tzw. „paschaliki wielkanocne”) z Caritas Kaliskiej, z których dochód będzie przeznaczony na wspieranie najbiedniejszych w naszej diecezji. Prosimy o zainteresowanie.

W tym tygodniu spowiedź wielkopostna w naszym dekanacie: w poniedziałek w Brzezinach, a we wtorek w Wojkowie. W przyszłym tygodniu, od 25 marca (środa) rozpoczną się w Błaszkach tegoroczne rekolekcje szkolne, a dzień później  parafialne. Program tych rekolekcji będzie podany w przyszłą niedzielę.

Przypominam, że na zebraniach sołeckich zorganizowanych przez sołtysów do 20 marca br., mają być wyłonieni reprezentanci poszczególnych wiosek jako przedstawicieli przyszłej Rady Parafialnej w naszej parafii. Niektórzy sołtysi już mi podali nazwiska wybranych osób a inni jeszcze nie. Proszę o podanie mi wszystkich wybranych osób do końca tego tygodnia.