1. Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna”. W numerze między innymi o tym, jak można pokonać kryzys w chorobie dzięki wierze, modlitwie i pomocy bliskich oraz testament śp. Tomasza Kality, nawróconego posła lewicy. Zachęcamy wszystkich do nabywania i czytania.

2. W środę – 1 lutego nastąpi w Błaszkach-Lubanowie otwarcie nowego Marketu o nazwie „Promyk”. Warte podkreślenia i uznania jest to, że sklep ten nie będzie czynny w żadną niedzielę. Przy tej okazji przypominamy naukę Kościoła, że świąteczny charakter niedzieli wyklucza niekonieczne robienie jakichkolwiek zakupów w tym dniu, a „każdy chrześcijanin powinien unikać narzucania – bez potrzeby – drugiemu tego, co przeszkodziłoby mu w zachowaniu dnia Pańskiego” (por. KKK 2195).

3. W czwartek przypada  święto ofiarowania Pańskiego. Porządek Mszy św.: g. 7.00, 8.00 (Brończyn), 9.00 i 18.00.  Z racji przeżywanego 2 lutego Światowego Dnia Życia Konsekrowanego, w przyszłą niedzielę po Mszach św. będzie zbiórka do puszek na klasztory klauzurowe naszej Diecezji; między innymi na wsparcie Sióstr Kamedułek w Złoczewie.

4. Wszystkie dzieci pierwszokomunijne z rodzicami zapraszamy w czwartek na Mszę św. o g. 18.00 i na spotkanie po tej Mszy św. Na spotkaniu tym będą rozdawane świece I-komunijne.
5. W piątek przypada I Piątek miesiąca. Już pół godziny przed Mszą św. będzie okazja do spowiedzi

6. W najbliższą sobotę będziemy odwiedzać chorych z posługą sakramentalną. Prosimy chorych do tych odwiedzin przygotować.     Z racji I soboty miesiąca, po Mszy wieczornej będzie nabożeństwo fatimskie. Na to nabożeństwo zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej, a zwłaszcza członków Róż Różańcowych. Zachęcamy też chętne osoby do tworzenia nowej, siódmej już Róży Różańcowej w naszej parafii, która by była kolejnym naszym prezentem modlitewnym dla Matki Bożej na Jubileusz 100-lecia Objawień w Fatimie. Int. Różańca na luty: „Za chorych i starszych parafian”.

7. W Seminarium Duchownym w Kaliszu są organizowane – jak co roku – rekolekcje dla młodych mężczyzn pragnących odkryć swoje powołanie. Odbędą się one w dwóch turach:                                                                                        I) 10 – 12 lutego (gimnazjaliści i uczniowie szkół średnich)      II) 17 – 19 lutego (maturzyści, studenci i młodzież pracująca).    Młodzież męską zachęcamy do zainteresowania się tą duchową propozycją.

8. Jako parafia zaangażowaliśmy się w Caritasowski program pomocy żywnościowej wspierając osoby i rodziny najbardziej potrzebujące w naszej parafii. Aby otrzymać paczkę żywnościową należy uzyskać z Ośrodka Pomocy Społecznej w Błaszkach odpowiednie skierowanie, a następnie to skierowanie dostarczyć do kancelarii parafialnej. Osoby, które dostarczyły takie skierowania do dnia 26 stycznia br. mogą przybyć i odebrać te dary w tym tygodniu w naszym parafialnym punkcie Caritas – tzn. w Sali  k. Wikariatki. Dary te będą wydawane w najbliższy czwartek i piątek w godz. od 10.00 – 12.00. Prosimy docenić nasze dobroczynne zaangażowanie i przybyć w wyznaczonym czasie z odpowiednim opakowaniem (np. torba, karton, itp.) do pobrania darów.

9. Zakończyła się już w naszej parafii wizyta duszpasterska, tzw. „kolęda”. Wszystkie ofiary pieniężne jakie parafianie złożyli w tym roku na „kolędzie”, po odliczeniu części ofiar kolędowych dla księży, będą przeznaczone na renowację naszego kościoła. Razem te ofiary z tegorocznej kolędy na rzecz renowacji kościoła (czyli tzw. „cegiełki” plus ofiary kolędowe) stanowią kwotę 75.800 zł. W sumie więc na parafialnym koncie bankowym na rzecz renowacji kościoła św. Anny w Błaszkach mamy aktualnie kwotę 122.501 zł. (sto dwadzieścia dwa tysiące pięćset jeden złotych). Wszystkim ofiarodawcom składamy jeszcze raz serdeczne podziękowanie!

10. Nadal ogłaszamy nabór wykonawców tynkowania kościoła św. Anny w Błaszkach. Firma budowlana, która by chciała się podjąć w tym roku tego dzieła proszona jest o kontakt z księdzem proboszczem.

11. Dziś po wszystkich Mszach św. Radni Parafialni, jak co miesiąc, będą nadal przeprowadzać zbiórkę pieniężną na rzecz renowacji (tynkowania) naszego kościoła. Będą też rozdawane stosowne „cegiełki”.