1.    Tydzień temu Radni Parafialni, jak co miesiąc, przeprowadzali zbiórkę pieniężną na rzecz renowacji (tynkowania) naszego kościoła. Zebrali na ten cel 1.898 zł.  W sumie na koncie bankowym na tynkowanie kościoła mamy 124.400 zł.

2.    Dziś ponownie rozprowadzamy numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli. W numerze między innymi o tym, jak można pokonać kryzys w chorobie dzięki wierze, modlitwie i pomocy bliskich oraz testament śp. Tomasza Kality, nawróconego posła lewicy. Zachęcamy wszystkich do nabywania i czytania.

3.    Z racji przeżywanego 2 lutego Światowego Dnia Życia Konsekrowanego, dziś po wszystkich Mszach św. będzie zbiórka do puszek na klasztory klauzurowe naszej Diecezji; między innymi na wsparcie Sióstr Kamedułek w Złoczewie. Bóg zapłać za złożone ofiary.

4.    W środę przez cały dzień, jak co miesiąc, będzie w naszej parafii „Jerycho Maryjne” czyli całodzienna modlitwa różańcowa przed Najświętszym Sakramentem. Zapraszamy!

5.    Wznawiamy cotygodniową adorację Najświętszego Sakramentu, prowadzoną przez księdza. Na tę adorację zapraszamy wszystkich chętnych w najbliższy czwartek o g. 19.00.

6.    W przyszłą niedzielę będziemy gościć kleryków Seminarium Kaliskiego z osobą niepełnosprawną, którzy złożą świadectwo a po Mszy św. będą zbierać ofiary na wczasorekolekcje dla osób niepełnosprawnych.

7.    W Seminarium Duchownym w Kaliszu są organizowane – jak co roku – rekolekcje dla młodych mężczyzn pragnących odkryć swoje powołanie. Odbędą się one w dwóch turach:
I) 10 – 12 lutego (gimnazjaliści i uczniowie szkół średnich)
II) 17 – 19 lutego (maturzyści, studenci i młodzież pracująca).
Młodzież męską zachęcamy do zainteresowania się tą duchową propozycją.

8.    Nadal ogłaszamy nabór wykonawców tynkowania kościoła św. Anny w Błaszkach. Firma budowlana, która by chciała się podjąć w tym roku tego dzieła proszona jest o kontakt z księdzem proboszczem.

9.    Apel Policji w sprawie korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa!