OGŁOSZENIA PARAFIALNE IV NIEDZIELI ADWENTU 21.12.08r.

Dziś kończymy w naszej parafii rekolekcje adwentowe, które prowadził o. Sylwester Haśnik. Pojednani z Bogiem, w duchu Maryi, z coraz większą radością uwielbiajmy Go całym naszym życiem. Bóg zapłać Ojcu Sylwestrowi za posługę rekolekcyjną a Wam wszystkim za korzystanie z tej posługi. Ofiary jakie złożycie dzisiaj na tacę będą przeznaczone dla Ojca rekolekcjonisty.

W poniedziałek – jutro o g. 19.00 zapraszam wszystkich chętnych na Adorację Jezusa w Najświętszym Sakramencie, a po Adoracji spotkanie formacyjne dla chętnych.

We wtorek o 18.00 będą ostatnie w tym roku Roraty. Zapraszamy na nie jak zwykle dzieci i dorosłych. Przy tej okazji proszę, aby dziś przynieść pod choinkę do kościoła wszystkie paczki świąteczne przygotowane przez Was dla dzieci, abyśmy te paczki zdążyli rozwieść po domach dzieci z ubogich rodzin do świąt.

W środę Wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. w tym dniu wraz z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będą tylko rano o g. 7.00.

Wieczorem wszyscy katolicy przeżywają w swoich domach wieczerzę wigilijną. W chrześcijańskich domach przed rozpoczęciem wieczerzy należy przeczytać ewangeliczny opis narodzenia Chrystusa, odmówić wspólnie „Ojcze nasz”, a na stół nie powinno się podawać alkoholu. Adorując Chrystusa narodzonego w grocie, napełnijmy się pełną zachwytu i zdumienia wiarą tamtych pasterzy, zaznajmy tego samego zdziwienia i tej samej radości, a u stóp Słowa Wcielonego złóżmy nasze radości i troski, łzy i nadzieje.

Nie sprowadzajmy świąt Bożego Narodzenia do roli święta bezużytecznej rozrzutności. Boże Narodzenie jest świętem pokory, ubóstwa, ogołocenia, poniżenia Syna Bożego. Zadbajmy zatem, aby było obchodzone w duchu autentycznego dzielenia się miłością i radością, z tymi wszystkimi, którzy potrzebują naszej serdecznej pomocy i naszej braterskiej obecności.

Pasterka będzie jak zwykle o g. 24.00. W dzień Bożego Narodzenia i w II dzień Świąt Bożego Narodzenia porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. W drugi dzień Świąt ofiary składane przez wiernych na tacę są przeznaczone na KUL.

Przypominamy, że po świętach  i w styczniu, jak co roku, Msze św. w tygodniu będą odprawiane tylko rano o 7.00.

W przyszłą niedzielę zapowiemy wizytę duszpasterską, tzw. kolędę, którą rozpoczniemy w przyszły poniedziałek.

Bardzo serdecznie dziękujemy Państwu Lindnerom z Gzikowa za ofiarowanie nam – jak co roku – choinek do kościoła i na plebanię. Bóg zapłać!