1.    Dziś II Niedziela W. Postu, -„Ad Gentes” czyli dzień modlitwy i solidarności z misjonarzami. Po Mszach św. – jak co roku – będzie przeprowadzona  zbiórka do puszek na pomoc  dla polskich misjonarzy. Bóg zapłać za ofiary jakie zechcecie złożyć na ten cel. Szczegóły na plakatach misyjnych w gablotach parafialnych.

2.    Dziś  rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna”. W numerze między innymi o sakramencie spowiedzi i sensie pokuty oraz o słowie „diecezja”  z okazji 25-lecia powstania naszej diecezji. Zachęcamy wszystkich do nabywania i czytania.

3.    Od dziś  też – z racji 100-lecia Objawień fatimskich - rozprowadzamy nową książkę pt. „Wszystko o objawieniach z Fatimy”.  Książka ma 100 stron i jest ilustrowana na kolorowym papierze.  Traktuje o Fatimie i o  wizjonerach, o objawieniach i tajemnicach fatimskich, o zamachu na św. Jana Pawła II i o jego zawierzeniu świata Niepokalanemu Sercu Maryi, o parafiach p.w. Matki Bożej Fatimskiej w Polsce i o pierwszo - sobotnich nabożeństwach. Publikacja zawiera także wybrane modlitwy i niektóre pieśni fatimskie oraz inne informacje praktyczne. Koszt książki  wynosi 7 zł. Zachęcamy wszystkich do nabywania dla siebie i dla innych na prezent.
4.    W czwartek o g. 19.00 zapraszamy wszystkich chętnych na godzinną adorację Jezusa Eucharystycznego.

5.    W piątek  – 17 marca, w naszej parafii przypada – jak co roku – diecezjalny Dzień Adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.  Przez cały dzień będzie można adorować Jezusa wystawionego w Najświętszym Sakramencie. W imieniu całej naszej Diecezji możemy trwać w tym dniu przed Panem aby Mu wyrażać swoją miłość, dziękować za łaski, przepraszać za grzechy i wypraszać sobie i innym potrzebne łaski. Proszę, aby od g. 8.00 do g. 11.00 czas adoracji w kościele zagospodarowali mieszkańcy poszczególnych wiosek. Od g. 11.00 do g. 14.00 członkowie Koła Przyjaciół Radia Maryja i Kół Różańcowych, a od g. 14.00 do g. 17.00 mieszkańcy Błaszek. Szczegóły na plakacie w gablocie parafialnej. Chodzi o to aby przez cały czas były jakieś osoby na adoracji. Serdecznie zapraszamy wszystkich na tę adorację.

6.    W piątek o g. 17.00 będzie nabożeństwo „Drogi Krzyżowej, a o g. 19:00  będzie się Msza św. z modlitwą o uzdrowienie i modlitwami do św. Charbela. W  niedziele  zaś o g. 17.00 - „Gorzkie Żale”. Zapraszamy !

7.    Na stolikach pod chórem są wyłożone  wielkopostne papierowe skarbonki miłosierdzia., w które – jak co roku – składamy jałmużnę wielkopostną przeznaczoną na wsparcie biednych osób. Skarbonki te prosimy przynieść na liturgię w Wielki Czwartek lub Wielki Piątek. Zachęcamy do wzięcia ze sobą tych  skarbonek.

Wyjaśniamy dwie kwestie  dotyczące przyjmowania Komunii św.:

I.    Ile razy dziennie przyjmować Komunię św.? - Zasadniczo powinno się Komunię św. przyjmować raz dziennie, uczestnicząc w całej Mszy św. Maksymalnie można ją przyjąć dwa razy w ciągu dnia, uczestnicząc dwa razy w całej Eucharystii lub dwa razy: najpierw Komunia poza Mszą św. (jeśli nie przewiduje się lub nie ma możliwości uczestnictwa we Mszy św.) a potem uczestnictwo w całej Mszy św. Odwrotna kolejność nie jest możliwa i nie uprawnia do ponownego przyjęcia Komunii św.
II.    Czy można przyjmować Komunię św. poza Mszą św.? Generalnie Komunię św. należy przyjmować tylko podczas Eucharystii, a udzielanie jej poza Eucharystią może być praktykowane w przypadku uzasadnionych powodów – dotyczy zwłaszcza osób chorych i tych, którzy nimi się opiekują. Przepisy liturgiczne nie przewidują udzielania Komunii św. na zakończenie takich nabożeństw ludowych jak: Droga Krzyżowa, Gorzkie żale, Majowe czy Różaniec. Udzielanie właśnie wtedy Komunii św. jest pewnym nadużyciem i niepoprawnością liturgiczną bo może prowadzić do spłycenia rozumienia istoty Eucharystii i powodować różnego rodzaju nadużycia. W przypadku, kiedy Msza św. jest np. zaraz po Drodze Krzyżowej czy po innym nabożeństwie tym bardziej nie powinno się udzielać Komunii św. po jej zakończeniu, bo to całkowicie zniekształca obraz i istotę Eucharystii i może powodować rozumienie, że nabożeństwo i Eucharystia jest tym samym.                                             Komunia św. nie jest „świętym towarem” do rozdawania na każdą okazję. Jest owocem Ofiary życia Jezusa  Chrystusa i należy Ją przyjmować jako owoc uczestnictwa we Mszy św., w której ta ofiara jest sakramentalnie uobecniana. Wiedząc jak pieczołowicie Kościół zabezpiecza najcenniejszy skarb Komunii św. chciejmy jeszcze bardziej cenić każdą Mszę św., jak najczęściej w niej uczestniczyć i wtedy zawsze, będąc w łasce uświęcającej, przyjmować Jezusa w Komunii św.

Dyżur modlitewny podczas całodniowej Adoracji Najświętszego Sakramentu w Błaszkach 17 marca 2017 r.

Wioski (g. 8.00-11.00)

1.    g. 8.00 – 9.00 – Adamki, Bukowina, Brończyn, Borysławice, Brzozowiec;
2.    g. 9.00 – 10.00 – Chrzanowice,  Domaniew, Gzików, Kociołki, Kokoszki;
3.    g.10.00 – 11.00 – Kołdów, Kwasków, Lubanów, Smaszków-Kostrzewice;
4.    g.11.00 – 12.00 – Maciszewice, Woleń, Wójcice, Zawady, Żelisław;

Koło Przyjaciół Radia Maryja i Róże Różańcowe
(g. 11.00 – 14.00)

1.    g. 12.00 – 13.00 – Koło Przyjaciół Radia Maryja
2.    g. 13.00 – 14.00 – Róże Różańcowe: Domaniew, Gzików, Kokoszki
3.    g. 14.00 – 15.00 – Róże Różańcowe: Błaszki-Osiedle i Błaszki-Kościuszki

Błaszki (g. 14.00 – 17.00)

1.    g. 15.00 – 16.00 – Pl. Niepodległości, Pl. Sulwińskiego, Kościelna,
 Ogrodowa, Marszałka;
2.    g. 16.00 – 17.00 – ul. Kaliska, Kościuszki, Młyńska, Sieradzka, Pułaskiego;
3.    g. 17.00 – 18.00 – ul. Sportowa, Szkolna, Projektowana, Polna, Krótka,
Przemysłowa (bloki) i Domki jednorodzinne.