1.    Dziś   nasze Siostry Obliczanki występują - podczas wszystkich Mszy św. -  ze słowem i prezentacją multimedialną na temat swojego zgromadzenia i  założyciela – bł. O. Honorata Koźmińskiego z okazji 100-lecia jego urodzin. Po Mszach św. będą również rozdawane stosowne ulotki i inne materiały na ten temat. Prosimy wszystkich o modlitwę w intencji naszych sióstr oraz o nowe powołania do ich zgromadzenia.

2.    Dziś po wszystkich Mszach św. Radni Parafialni, jak co miesiąc, będą przeprowadzać zbiórkę pieniężną na rzecz renowacji (tynkowania) naszego kościoła. Będą też rozdawane stosowne cegiełki. Za tydzień poinformujemy o konkretnych decyzjach związanych z renowacją naszej świątyni.

3.    Dziś  rozprowadzamy nowy  numer „Opiekuna” . W numerze o jubileuszu XXV-lecia naszej Diecezji, refleksje ks. bpa. Stanisława Napierały o tworzeniu diecezji i relacja o dziełach miłosierdzia prowadzonych przez Caritas w ciągu 25 lat istnienia diecezji. Zachęcamy wszystkich do nabywania i czytania.

4.    Nadal  rozprowadzamy nową książkę pt. „Wszystko o objawieniach z Fatimy”.  Książka ma 100 stron i jest ilustrowana na kolorowym papierze.  Koszt książki  wynosi 7 zł. Zachęcamy wszystkich do nabywania dla siebie i dla innych na prezent.

5.    Jutro ( poniedziałek - 27 marca) o g. 19.00  będzie spotkanie Rady Parafialnej. Wszystkich Radnych serdecznie zapraszamy.

6.    Członków wspólnoty Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym zapraszamy w środę na comiesięczne spotkanie formacyjne. Najpierw będzie Msza św. o g. 18.00, a następnie spotkanie na sali parafialnej.

7.    Jako parafia nadal angażujemy się w Caritasowski program pomocy żywnościowej wspierając osoby i rodziny najbardziej potrzebujące w naszej parafii. Osoby, które się kwalifikują na taką pomoc i dostarczyły nam skierowania z GMOPS mogą przybyć i odebrać te dary w tym tygodniu w naszym parafialnym punkcie Caritas – tzn. w Sali  k. Wikariatki. Dary te będą wydawane w środę i w czwartek, w godz. od 9.00 – 11.00. Prosimy docenić nasze dobroczynne zaangażowanie i przybyć w wyznaczonym czasie z odpowiednim opakowaniem (np. torba, karton, itp.) do pobrania darów.

8.    W czwartek o g. 19.00 zapraszamy wszystkich na godzinną adorację Jezusa Eucharystycznego. W piątek o g. 17.00 będzie „Droga Krzyżowa, a w  niedziele  o g. 17.00 - „Gorzkie Żale”. Zapraszamy !

9.    W sobotę od g. 9.00 będziemy odwiedzać chorych z posługą sakramentalną. Będą to odwiedziny przedświąteczne. Prosimy swoich chorych zgłaszać w tym tygodniu do tych odwiedzin.                   W sobotę z racji I soboty miesiąca, po Mszy wieczornej będzie nabożeństwo fatimskie. Na to nabożeństwo zapraszamy czcicieli Matki Bożej, a zwłaszcza wszystkich członków Żywego Różańca w naszej parafii. Zachęcamy też chętne osoby do tworzenia nowej, siódmej już Róży Różańcowej w naszej parafii, która by była kolejnym naszym prezentem modlitewnym dla Matki Bożej na Jubileusz 100-lecia Objawień w Fatimie. . Intencja różańcowa na kwiecień: „Za naszą Ojczyznę”.

10.    W przyszłą niedzielę na Mszę św. o g. 12.00 i na spotkanie po tej Mszy zapraszamy wszystkie dzieci pierwszokomunijne z rodzicami.

11.    W przyszłą niedzielę, bezpośrednio po Mszy św. popołudniowej czyli ok. g. 18.00, będzie w naszym kościele  przedstawione Misterium wielkopostne pt. „Drzewo Przenajszlachetniejsze” w wykonaniu naszego dawnego parafianina Tomasza Bieszczada i towarzyszących mu osób. Szczegóły na plakacie umieszczonym w gablocie parafialnej. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

12.    W środę, przyszłego tygodnia – 5 kwietnia rozpoczniemy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne (parafialne i szkolne). Prosimy już wszystkich o modlitwę w intencji tych rekolekcji.