1. Tydzień temu Radni Parafialni, jak co miesiąc, przeprowadzali zbiórkę pieniężną na rzecz renowacji naszego kościoła. Zebrali na ten cel 2.067 zł. W sumie na koncie bankowym  mamy 128.890 zł.

2. Dziś ( niedziela), po Mszy św. o g. 12.00 zapraszamy na spotkanie wszystkie dzieci pierwszokomunijne z rodzicami, a bezpośrednio po Mszy św. popołudniowej czyli ok. g. 18.00, będzie w naszym kościele  przedstawione Misterium wielkopostne pt. „Drzewo Przenajszlachetniejsze” w wykonaniu naszego dawnego parafianina Tomasza Bieszczada i towarzyszących mu osób. Szczegóły na plakacie umieszczonym w gablocie parafialnej. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

3. Nadal rozprowadzamy  numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli  oraz książkę pt. „Wszystko o objawieniach z Fatimy”.  Koszt książki  wynosi 7 zł. Zachęcamy wszystkich do nabywania dla siebie i dla innych na prezent.

4. W środę rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne: parafialne i szkolne. Rekolekcje te prowadzone przez O. Mariusza Simonicza, Redemptorystę będą trwały do soboty włącznie. Dorosłych parafian prosimy na spotkania rekolekcyjne w czwartek i piątek  o g. 7.00, 16.00 lub 18.00, a w sobotę w ciągu całego dnia, czyli o g. 7.00, 9.00, 10.30, 16.00 lub 18.00.  Młodzież ponadgimnazjalną zapraszamy od środy do piątku włącznie na g. 9.00, młodzież gimnazjalną od środy do piątku na g. 10.30, a dzieci z podstawówek i przedszkoli w te same dni na g. 12.00. Chorych zapraszamy na specjalną Mszę św. rekolekcyjną dla nich w piątek o g. 16.00. W piątek o g. 17.30 będzie „Droga Krzyżowa”.
W ramach rekolekcji przewidziane są również dwie nauki stanowe: dla małżeństw w czwartek po Mszy św. o g. 18.00 i dla młodzieży w piątek po Mszy św. o g. 18.00. W piątek i w sobotę będzie spowiedź z udziałem księży z naszego dekanatu. Spowiadać się będzie można już pół godz. przed każdą Mszą św.
W sobotę będzie uroczyste zakończenie tegorocznych rekolekcji wielkopostnych. Ofiary jakie złożycie na tacę w sobotę będą przeznaczone na wynagrodzenie Ojcu rekolekcjoniście za trud prowadzenia tych rekolekcji. Szczegółowy program rekolekcji  jest wywieszony w gablocie i opublikowany na naszej stronie parafialnej. Prosimy wszystkich o modlitwę w intencji rekolekcji i zapraszam do uczestnictwa. Z  racji rekolekcji w czwartek wieczorem nie będzie adoracji eucharystycznej.
5. W przyszłą niedzielę po Mszach św. będzie zbiórka na kwiaty do „Grobu Pańskiego”. Nie prosimy jak zwykle o kwiaty tylko o ofiary pieniężne, abyśmy mogli zakupić odpowiednią kompozycję kwiatową.

6. Od dziś aż do Wielkiego Piątku zakryte są w kościołach krzyże abyśmy mogli lepiej zobaczyć i przeżyć tajemnicę Męki Syna Bożego. W niedzielę palmową, na pamiątkę wjazdu Chrystusa do Jerozolimy przynosimy do świątyni palemki, które zostaną poświęcone, a na Mszy o g. 12.00 będzie procesja z palmami.

7. W miniony poniedziałek odbyło się spotkanie Rady Parafialnej. Na Radzie ustalono, że tegoroczny Rodzinny Festyn Parafialny odbędzie się w niedzielę – 25 czerwca br.  pod hasłem: „Jubileusz Diecezji Kaliskiej i Stulecie Fatimskie”. Dlatego prosimy abyście do końca maja br. dostarczali nam zdjęcia ze swoich pielgrzymek do Fatimy oraz zdjęcia historyczne dotyczące kościoła w Błaszkach, czy to w formie papierowej - do kancelarii parafialnej, czy w formie elektronicznej - na nowoutworzoną internetową skrzynkę pocztową Rady Par.: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  Ze zdjęć tych będzie utworzona w czasie wystawa fotograficzna.

8. Dokonaliśmy już ostatecznego wyboru wykonawcy renowacji naszej świątyni – będzie to Przedsiębiorstwo budowlane Stanisława Walczaka z Kalisza. Rozpoczęcie prac remontowych przewidujemy na 20 czerwca br., a zakończenie jesienią przyszłego roku. Koszt nowej elewacji zewnętrznej kościoła wyniesie 370.000 zł.  – w tej kwocie zawiera się: montaż i demontaż rusztowań, skucie starego tynku, obmycie ścian, impregnacja, odgrzybienie, wykonanie tynku podkładowego i renowacyjnego, wykonanie gładzi szpachlowej, roboty blacharskie, renowacja okien i wreszcie pomalowanie całego kościoła).
Dopiero po wykonaniu wyżej wspomnianych prac będzie zrobiona izolacja pionowa fundamentów  i odwodnienie kościoła, zdjęcie i ponowne położenie kostki kamiennej wokół całego kościoła, pomalowanie parkanu oraz wykonanie opaski z tłucznia kamiennego wokół kościoła i przy parkanie. Dokładna wycena tych dodatkowych prac będzie oszacowana dopiero w przyszłym roku. Ubiegamy się o dotacje państwowe na te  inwestycje ale jednocześnie dziękując wciąż prosimy o ofiary naszych parafian i innych ludzi dobrej woli.