1. W ubiegłą niedzielę Radni Parafialni przeprowadzali zbiórkę pieniężną na rzecz renowacji (tynkowania) naszego kościoła. Zebrano na ten cel 1833 zł. Dziękujemy! W sumie na koncie bankowym  mamy 130.719 zł.

2. 4 Maja było wspomnieniu św. Floriana, patrona strażaków. Z tej racji dziś (niedziela) o g. 9.00 -wzorem lat ubiegłych - w naszym parafialnym kościele będzie sprawowana Msza św. w int. druhów strażaków z jednostek OSP z terenu parafii Błaszki. Będzie to Msza św. dziękczynna za posługę i wielorakie dobro czynione przez naszych strażaków na rzecz mieszkańców tutejszej parafii, a zarazem błagalna o Boże błogosławieństwo,  łaski i potrzebne dary dla druhów strażaków OSP z terenu parafii Błaszki, oraz stałą opiekę św. Floriana. W czasie tej Mszy św. będziemy się również modlić za naszych parafian aby Bóg ich chronił od pożarów i różnego rodzaju wypadków.

3. Dziś po wszystkich Mszach św., w odpowiedzi na wielokrotne apele papieża Franciszka, będzie przeprowadzona  w naszej parafii zbiórka do puszek  na rzecz ofiar wojny w Syrii. Bóg zapłać za Wasze ofiary.

4. Dziś  rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna” poświęcony „tematyce fatimskiej” oraz książkę pt. „Wszystko o objawieniach z Fatimy”. Koszt książki  wynosi 7 zł., a „Opiekuna” 2 zł. Zachęcamy do nabywania !

5. We wtorek, w środę i w piątek, o g. 15.30 zapraszamy na spotkanie wszystkie dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami. Na tym spotkaniu będą kolejne próby generalne przed I Komunią św.

6. W sobotę, o g. 9.00 będzie spowiedź przed I Komunią św. dla dzieci pierwszokomunijnych naszej parafii oraz ich rodziców i krewnych.   Natomiast w przyszłą niedzielę o g. 10.00 będziemy w naszym kościele parafialnym przeżywać uroczystą Mszę św. Pierwszokomunijną. Wszystkie ławki w prezbiterium, w nawie głównej oraz pomiędzy filarami na tej Mszy św. są zarezerwowane dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców. Proszę wszystkich aby to uwzględnić przy planowaniu swego uczestnictwa we Mszy św. w przyszłą niedzielę.
7. W sobotę 3 czerwca odbędzie się z naszej parafii wyjazd na Lednicę. Koszt wyjazdu to 50zł (cena obejmuje: przejazd, ubezpieczenie i wejście na pola lednickie) – zapisy u ks. Marcina.

8.  Rozpoczął się już maryjny miesiąc maj. Zapraszamy wszystkich codziennie na nabożeństwa majowe, zaraz po Mszy wieczornej o g. 18.00, a w niedzielę po Mszy o g. 17.00 Zachęcamy też do gromadzenia się na nabożeństwach majowych przy figurach i krzyżach przydrożnych. Na terenie parafii Błaszki znajduje się kilkadziesiąt różnych kapliczek, krzyży i figur. Te znaki wiary są wkomponowane w nasz krajobraz i dodają uroku przestrzeni. Są one wyrazem wiary i miłości do Boga; świadczą o naszej kulturze i bogactwie ducha. Każda kapliczka czy krzyż przydrożny to inna historia i inne dziękczynienie. Są one na początku wioski i w jej środku, czasami jak zwornik łączą wioski ze sobą, ale nade wszystko celem ich jest łączenie ludzi, jednanie zwaśnionych i zachęta do zgody we wspólnocie. Zachęcamy do dbania i gromadzenia się przy tych kapliczkach i krzyżach przydrożnych.

9. W najbliższą sobotę, dokładnie w 100 rocznicę Objawień Matki Bożej w Fatimie, o g. 17.00 w Chrzanowicach, przy przydrożnym krzyżu, nastąpi poświęcenie nowej kapliczki Matki Boskiej fatimskiej. Na to wydarzenie zapraszamy zarówno mieszkańców Chrzanowic jak i inne zainteresowane osoby. Natomiast  godzinę później, bezpośrednio po wieczornej Mszy św. o g. 18.00 będzie w naszej świątyni nabożeństwo fatimskie połączone z procesją wokół kościoła. Na to nabożeństwo zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej, a zwłaszcza wszystkich członków Żywego Różańca w naszej parafii.