1.W ubiegłą niedzielę przeprowadzona była zbiórka do puszek  na rzecz ofiar wojny w Syrii. Zebrano na ten cel 1030 zł.  Dziękujemy za złożone ofiary.

2.Dziś przeżywamy w naszej parafii uroczystość I Komunii św. 94 dzieci po długich przygotowaniach w domu, w szkole i w kościele wczoraj przeżyły sakrament pokuty i pojednania się z Bogiem, a dziś po raz pierwszy przyjęły Boga w eucharystycznej postaci do swoich serc. Bogu niech będą dzięki za ten dar. Wszystkich parafian prosimy, szczególnie w tym miesiącu o modlitwę za te dzieci. Dzieci zaś pierwszokomunijne prosimy o jak najczęstsze i godne przyjmowanie Pana Jezusa w Komunii św. oraz regularne przystępowanie do sakramentalnej spowiedzi w I Piątki miesiąca.

3.Przez cały najbliższy, tzw. Biały Tydzień, zapraszam dzieci pierwszokomunijne z rodzinami na Mszę św. wieczorną o g. 18.00 aby przez codzienny udział w Eucharystii zaprzyjaźniać się coraz bardziej z Jezusem. W czwartek o g. 6.00 wyjeżdżamy 4 autokarami z dziećmi pierwszokomunijnymi i ich opiekunami na Jasną Górę aby tam oddać siebie pod opiekę Matce Bożej. Są jeszcze wolne miejsca. Chętni mogą się zapisywać u ks. Proboszcza. Koszt wyjazdu 30 zł. od osoby.

4.W ramach prezentu pierwszokomunijnego dla parafii w tym roku przekazano kwotę 2500 zł. na renowację naszej świątyni parafialnej. Serdecznie dziękujemy rodzicom dzieci I-komunijnych za ten dar. Mamy na koncie parafialnym na ten cel 133.219 zł.

5.W piątek, na g. 15.30 zapraszamy na spotkanie do kościoła wszystkie dzieci, które w ubiegłym roku przystąpiły do I Komunii św. Będzie to spotkanie przygotowujące do Komunii św. rocznicowej.

6.W piątek o g. 19.00 odbędzie się Msza św. z modlitwą o uzdrowienie i modlitwami do św. Charbela. Zapraszamy !

7.W sobotę 3 czerwca odbędzie się z naszej parafii wyjazd na Lednicę. Koszt wyjazdu to 50zł (cena obejmuje: przejazd, ubezpieczenie i wejście na pola lednickie) – zapisy u ks. Marcina.

8.W tych dniach Ojciec Święty przebywa w Fatimie aby zaakcentować również swoją obecnością rangę i aktualność „Objawień Matki Bożej” i Jej orędzia dla współczesnego świata. Zachęcamy wszystkich aby w związku z jubileuszem 100-lecia objawień fatimskich szerzej otworzyć swoje serca i umysły na przesłanie zawarte w tych objawieniach, więcej na ten temat poczytać, a przede wszystkim zacząć codziennie żyć w łasce uświęcającej i pełnić wolę Bożą, pokutować i wynagradzać Jezusowi i Maryi za grzechy swoje i innych oraz modlić się codziennie na różańcu – bo do tego wszystkiego wzywa nas Bóg w tych objawieniach.
Dziś  nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli poświęcony „tematyce fatimskiej”. W  następnych numerach „Opiekuna” również będą podejmowane tematy związane z „Objawieniami w Fatimie”. Zachęcamy do nabywania !