1.Dziś  (Niedziela), o g. 10.00 jest Rocznicowa Komunia św. dzieci, które w ubiegłym roku przeżywały swoją I Komunię św. Nie tylko dla tych dzieci ale i dla nas wszystkich jest to kolejna okazja aby z serca dziękować Jezusowi za dar Jego przychodzenia do nas w sakramentalnej postaci pokarmu oraz obdarzania nas swoim życiem i swoją przyjaźnią. Ceńmy sobie wszyscy ten niezwykły dar i pielęgnujmy go. Dzieciom rocznicowym i ich rodzicom dziękujemy za prezent do kościoła w postaci 1 kompletu obrusów ołtarzowych. Bóg zapłać!

2.Dziś po Mszach św. będzie , jak co miesiąc, zbiórka do puszek na renowację naszego kościoła. Będą także rozdawane stosowne „cegiełki” dla ofiarodawców. Prosimy o życzliwość i o zrozumienie.  Na razie nadal jesteśmy na etapie tworzenia dokumentacji związanej z renowacją okien kościelnych i z odprowadzeniem wód deszczowych z połaci dachowych kościoła i terenu przykościelnego gdyż aktualnie takiej kanalizacji przy kościele nie ma co skutkuje podtopieniami i trwałym zawilgoceniem murów kościelnych. Już w czerwcu planujemy rozpoczęcie prac renowacyjnych  związanych z tynkowaniem.

3.    Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli. Zachęcamy do nabywania.

4. Jutro (poniedziałek) – o g. 20.00, odbędzie się kolejne spotkanie Rady Parafialnej. Na to spotkanie serdecznie zapraszamy wszystkich Radnych oraz osoby, które chciałyby się podzielić podczas festynu parafialnego 25 czerwca br. swoimi umiejętnościami czy talentami, np. twórców ludowych.

5.Jako parafia nadal angażujemy się w Caritasowski program pomocy żywnościowej wspierając osoby i rodziny najbardziej potrzebujące w naszej parafii. Osoby, które się kwalifikują na taką pomoc i dostarczyły nam skierowania z GMOPS mogą przybyć i odebrać te dary w tym tygodniu w naszym parafialnym punkcie Caritas – tzn. w Sali  k. Wikariatki. Dary te będą wydawane we wtorek i w środę, w godz. od 9.00 – 11.00. Prosimy docenić nasze dobroczynne zaangażowanie i przybyć w wyznaczonym czasie z odpowiednim opakowaniem (np. torba, karton, itp.) do pobrania darów.

6.W środę będzie w naszym kościele Jerycho Maryjne, czyli całodzienna modlitwa różańcowa przed Najświętszym Sakramentem. Zapraszamy.

7.Członków wspólnoty Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym zapraszamy w środę na comiesięczne spotkanie formacyjne. Najpierw będzie Msza św. o g. 18.00, a następnie spotkanie na sali parafialnej.

8.W czwartek o g. 19.00, zapraszamy  chętnych na godzinną adorację Jezusa  w Eucharystii.

9.W tym tygodniu przypada I Piątek i I Sobota miesiąca. Jest to szczególna okazja do spowiedzi już pół godz. przed Mszą św. Zapraszamy zwłaszcza dzieci pierwszokomunijne. W sobotę z racji I soboty miesiąca, po Mszy wieczornej będzie nabożeństwo fatimskie. Na to nabożeństwo zapraszamy czcicieli Matki Bożej, a zwłaszcza wszystkich członków Żywego Różańca w naszej parafii, przypominając że wtedy właśnie jest w naszej parafii comiesięczna wymiana tajemnic różańcowych. Intencja Różańca na czerwiec: „O nowe powołania kapłańskie i zakonne”.

10.    W sobotę – 3 czerwca będziemy przeżywać uroczyste obchody jubileuszu 25-lecia powstania Diecezji Kaliskiej oraz 20. rocznicy pielgrzymki św. Jana Pawła II do Kalisza. Dziękczynnej Mszy św. w dniu 3 czerwca o g. 12.00 w Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu będzie przewodniczył kard. Stanisław Dziwisz. Ks. Bp. Ordynariusz zaprasza wszystkich chętnych, a zwłaszcza przedstawicieli Rad Parafialnych  do udziału w tych uroczystościach.
11.W sobotę 3 czerwca odbędzie się z naszej parafii pielgrzymka autokarowa do Lednicy. Wyjazd sprzed kościoła w Błaszkach o g. 7.45, a powrót ok. g. 4.00.

12.W sobotę 10 czerwca organizujemy pielgrzymkę autokarową z dziećmi Komunii Rocznicowej do Lichenia. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy przyjmuje S. Michaela.
13.W dniach od 31 lipca do 6 maja br. nasza parafia organizuje – jak co roku -  wczasorekolekcje nad morzem, w Chłapowie k. Władysławowa, dla dzieci i młodzieży naszego dekanatu. Koszt wyjazdu 500 zł. (można wpłacać ratalnie). Prosimy wcześniej się zapisywać gdyż w późniejszym terminie może zabraknąć wolnych miejsc. Zachęcamy do wyjazdu.

KWESTA

15 sierpnia ubiegłego roku, w uroczystość Wniebowzięcia NMP, nasza parafia zorganizowała pomoc dla 6-letniej Gabrysi Chojeckiej z Orzeżyna, chorej na nowotwór złośliwy układu nerwowego.             Natomiast teraz chcemy zorganizować pomoc dla 3-letniego Bogusia Szewczyka z Goszczanowa, syna Bogumiły Makowskiej pochodzącej z Chrzanowic-Wilczkowic, który urodził się z  zespołem wad rozwojowych określanym jako asocjacja VACTERL.  Boguś ma za sobą wiele operacji chirurgicznych, a przed sobą kolejne zabiegi inwazyjne. Kwesta odbędzie się w przyszłą niedzielę, 4 czerwca, po każdej Mszy św. na naszym placu kościelnym. Bądźmy miłosierni i pomóżmy Bogusiowi w leczeniu – każda złotówka ma znaczenie! Za każdą okazaną pomoc dziękujemy! Bliższe informacje znajdziemy na plakacie umieszczonym w gablocie parafialnej.