W ubiegłą niedzielę Radni Parafialni przeprowadzali zbiórkę pieniężną na rzecz renowacji (tynkowania) naszego kościoła. Zebrano na ten cel 1882 zł. Dziękujemy! W sumie na koncie bankowym  mamy 135.020 zł.

Dziś obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego, kończącą w Liturgii Kościoła okres wielkanocny.

Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli. Zachęcamy do nabywania.

Jutro (poniedziałek) obchodzimy święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o g. 7.00, 8.00, 9.00 i 18.00.

W czwartek o g. 19.00, zapraszamy  chętnych na godzinną adorację Jezusa  w Eucharystii.

W sobotę 10 czerwca organizujemy pielgrzymkę autokarową z dziećmi Komunii Rocznicowej do Lichenia. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy przyjmuje S. Michaela.

W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy w Kościele uroczystość Trójcy  Przenajświętszej. Po Mszach św. będzie, jak co roku, zbiórka do puszek na KUL.

W dniach od 31 lipca do 6 sierpnia br. nasza parafia organizuje – jak co roku -  wczasorekolekcje nad morzem, w Chłapowie k. Władysławowa, dla dzieci i młodzieży naszego dekanatu. Koszt wyjazdu 500 zł. (można wpłacać ratalnie). Prosimy wcześniej się zapisywać gdyż w późniejszym terminie może zabraknąć wolnych miejsc. Zachęcamy do wyjazdu.

15 sierpnia ubiegłego roku, w uroczystość Wniebowzięcia NMP, nasza parafia zorganizowała pomoc dla 6-letniej Gabrysi Chojeckiej z Orzeżyna, chorej na nowotwór złośliwy układu nerwowego. Natomiast dziś (4 czerwca) chcemy zorganizować pomoc dla 3-letniego Bogusia Szewczyka z Goszczanowa, syna Bogumiły Makowskiej pochodzącej z Chrzanowic-Wilczkowic, który urodził się z  zespołem wad rozwojowych określanym jako asocjacja VACTERL.  Boguś ma za sobą wiele operacji chirurgicznych, a przed sobą kolejne zabiegi inwazyjne. Kwestę po każdej Mszy św. na naszym placu kościelnym przeprowadzi rodzina i znajomi Bogusia. Bądźmy miłosierni i pomóżmy Bogusiowi w leczeniu – każda złotówka ma znaczenie! Za każdą okazaną pomoc dziękujemy! Bliższe informacje znajdziemy na plakacie umieszczonym w gablocie parafialnej.