1.Dziś obchodzimy w Kościele uroczystość Trójcy  Przenajświętszej.  Po Mszach św. będzie, jak co roku, zbiórka do puszek na KUL.

2.Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli. Zachęcamy do nabywania.

3.Jutro (poniedziałek) o g. 17.00 zapraszamy do kościoła, na spotkanie z siostrami i paniami katechetkami, wszystkie dzieci chętne do sypania kwiatków przed  Panem Jezusem Eucharystycznym podczas procesji Bożego Ciała. Będzie próba sypania kwiatków. Zapraszamy wszystkie dzieci pierwszokomunijne, Krucjatę Eucharystyczną i dzieci młodsze. Prosimy, aby dzieci przyniosły ze sobą koszyczki z liśćmi.
4.We wtorek przypada 13 dzień miesiąca. Z tej racji po Mszy św. wieczornej o g. 18.00 będzie nabożeństwo fatimskie. Na to nabożeństwo zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza czcicieli Matki Najświętszej.
5.W czwartek będziemy przeżywać uroczystość „Bożego Ciała” – Msze św. o g. 7.00, 8.00, 9.00, 11.00 i 17.00. Po Mszy św. o g. 11.00 będzie – jak co roku – procesja do 4 Ołtarzy na Placu Niepodległości. Prosimy, aby odpowiedzialność za przygotowanie ołtarzy na „Boże Ciało” w tym roku wzięły te same osoby, które co roku przygotowywały te ołtarze w tym samym miejscu. Zachęcamy wiernych do wzajemnej pomocy w ubieraniu ołtarzy i domów. Na procesję zapraszamy asystę, chór, OSP, orkiestrę, poczty sztandarowe, dzieci pierwszokomunijne i „rocznicowe”,  Krucjatę Eucharystyczną oraz wszystkich wiernych. Policję miejscową prosimy o zabezpieczenie trasy podczas procesji „Bożego Ciała” od g. 11.30 do 14.00. Przez całą Oktawę po „Bożym Ciele” zapraszam wszystkich do licznego udziału we Mszach wieczornych, a po nich będzie procesja eucharystyczna, na którą zapraszam szczególnie asystę, a także strażaków i dzieci.                                 W najbliższy czwartek nie będzie, wieczornej adoracji eucharystycznej, gdyż w tym dniu  adoracja będzie w czasie procesji z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy.

6.W sobotę od g. 9.00 będziemy odwiedzać chorych z posługą sakramentalną. Prosimy chorych do tych odwiedzin przygotować i ewentualnie nowych chorych zgłosić do tych odwiedzin. Kolejne odwiedziny chorych po wakacjach.

7.W minioną niedzielę nasza parafia zorganizowała pomoc dla chorego 3-letniego Bogusia Szewczyka z Goszczanowa. Kwestę po każdej Mszy św. na placu kościelnym przeprowadziła rodzina i znajomi Bogusia. Zebrano na ten cel 6.024 zł. Wraz z rodzicami Bogusia składamy podziękowanie wszystkim ofiarodawcom i uczestnikom kwesty  za  życzliwość, hojność i pamięć w modlitwie. Dzięki tej dobroczynności i wsparciu finansowemu rodzice mogą przejść do kolejnego etapu leczenia i rehabilitacji Bogusia. Za wszystkich darczyńców i ludzi, którzy zjednoczyli się z nami w walce o zdrowie Bogusia  będzie w kościele parafialnym w Błaszkach odprawiona Msza św. w przyszłą niedzielę, o g. 10.30,  zamówiona przez rodziców Bogusia.

8.W dniach od 31 lipca do 6 sierpnia br. nasza parafia organizuje – jak co roku -  wczasorekolekcje nad morzem, w Chłapowie k. Władysławowa, dla dzieci i młodzieży w wieku od 9 – 18 lat.  Koszt wyjazdu 500 zł. (można wpłacać ratalnie). Prosimy wcześniej się zapisywać gdyż w późniejszym terminie może zabraknąć wolnych miejsc. Zachęcamy do wyjazdu.