Ogłoszenia parafialne Niedzieli Chrystusa Króla

Wczoraj było wspomnienie św. Cecylii, patronki muzyki i chórów kościelnych. Z tej racji

dziękujemy bardzo naszym chórzystom za śpiew i życzymy im wielu łask Bożych, mocnych głosów i radości ze śpiewania Bogu na chwałę a ludziom na pożytek.

Dziś w Domu Kultury w Błaszkach, o g. 18.00 odbędzie się Biesiada ludowa, na którą wszystkich chętnych zaprasza nasz chór kościelny „HARFA”. Z tej racji bezpośrednio przed biesiadą będzie można zakupić śpiewniki z tekstami piosenek śpiewanych na biesiadzie. Pieniądze ze sprzedaży będą w całości przeznaczone na wyjazd dzieci z ubogich rodzin w najbliższe wakacje na wczasorekolekcje nad morze. Zachęcamy do zakupu tych śpiewników.

W czwartek o g. 19.00 zapraszam chętnych na cotygodniową Adorację Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Po Adoracji będzie spotkanie formacyjne dla chętnych.

W piątek 0 20.00 kolejne spotkanie młodzieży na katechezie przedmałżeńskiej.

W sobotę o g. 9.00 kolejna zbiórka ministrantów.

W przyszłą niedzielę rozpoczniemy już Adwent a wraz z nim nowy rok liturgiczny. Zakończenie starego roku liturgicznego niech nas zmobilizuje do rozliczenie się przed Bogiem ze swego dotychczasowego życia i podjęcia dobrych postanowień na przyszłość.

Dziś odbywa się coroczne liczenie wiernych obecnych na Mszy św. i przyjmujących Komunię św. Liczenie to służy ogólnokościelnym statystykom jak i pasterskiemu rozeznaniu duszpasterzy.

Dotarły do mnie informacje, że z pomników cmentarza w Błaszkach zginął betonowy wazon oraz kwiaty i znicze. Proszę wszystkich o solidarną troskę w dbaniu o porządek i bezpieczeństwo na naszym cmentarzu.