1.W ubiegłą niedzielę była przeprowadzona zbiórka do puszek na KUL. Zebraliśmy na ten cel 280 zł. Bóg zapłać!

2.Dziś  rozprowadzamy nowy, jubileuszowy, 500 numer „Opiekuna” ze zmienioną szatą graficzną i zwiększoną objętością. W numerze reportaż i homilia z uroczystości 25-lecia diecezji kaliskiej. Zachęcamy do nabywania.

3.    Przeżywamy Oktawę „Bożego Ciała”. Wszystkim dziękujemy za liczny udział w tegorocznej procesji „Bożego Ciała”. Szczególne podziękowanie składamy tym, którzy ubierali ołtarze, dekorowali domy, orkiestrze, chórowi, asyście, OSP, pocztom sztandarowym, policji, ministrantom, Krucjacie eucharystycznej, dzieciom, które sypały kwiatki, paniom: Jolancie Dolatowskiej i Arlecie Sibińskiej za wykonanie pięknej makiety bazyliki fatimskiej i dzieciom które w strojach „fatimskich” utworzyły  piękny orszak eucharystyczny oraz Siostrom „Obliczankom”. Wszystkim składamy „Bóg zapłać!” Codziennie w Oktawie, po Mszy wieczornej, będzie procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy do licznego udziału.

4.Jutro (poniedziałek) – o g. 20.00, odbędzie się kolejne spotkanie Rady Parafialnej. Na to spotkanie serdecznie zapraszamy wszystkich Radnych oraz osoby, które chciałyby się podzielić podczas festynu parafialnego 25 czerwca br. swoimi umiejętnościami czy talentami, np. twórców ludowych.

5.W środę od rana do wieczora będzie w naszej parafii „Jerycho Różańcowe” czyli całodzienna modlitwa różańcowa przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Zapraszamy do modlitwy.

6.W czwartek na zakończenie wieczornej liturgii, odbędzie się zgodnie z tradycją błogosławienie wianków i ziół. Po Mszy św. zaś będzie procesja eucharystyczna i uroczyste zakończenie Oktawy Bożego Ciała.
7.W czwartek po liturgii, o g. 19.00 będzie adoracja eucharystyczna. Serdecznie zapraszamy!

8.W piątek przypada uroczystość Serca Pana Jezusa oraz obchodzimy Światowy Dzień  Modlitw o Uświęcenie kapłanów i międzynarodowy Dzień Ojca. Niech ta uroczystość zbliży nas jeszcze bardziej do pięknego człowieczeństwa Jezusa Chrystusa, a modląc się za kapłanów i za ojców prośmy aby wiernie przekazywali miłość ukazaną w otwartym Sercu Jezusa. W tym dniu nie ma postu.

9.Kończy się rok szkolny i katechetyczny. W piątek o g. 8.00 będzie Msza św. w int. dzieci i młodzieży  Szkół Podstawowych, Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych. Zapraszamy wszystkich uczniów i nauczycieli do udziału w tej Mszy św. i do dziękczynienia Bogu za kończący się rok szkolny.

10.W przyszłą niedzielę 25  czerwca organizujemy w naszej parafii już po raz ósmy– rodzinny festyn parafialny pod hasłem: „Srebrny Jubileusz Diecezji wpisany w 100-lecie Fatimy”. Festyn rozpocznie się o g. 15.00 występem dzieci  z Centrum Kultury w Błaszkach.  Program festynu jest wywieszony w gablocie oraz podany jest na naszej internetowej stronie parafialnej. Już teraz do udziału w tym festynie serdecznie wszystkich zapraszamy. Z racji festynu w najbliższą niedzielę nie będzie Mszy św. o g. 17.00 tylko o g. 21.00.

11.W przyszłą niedzielę po Mszach św. będzie , jak co miesiąc, zbiórka do puszek na rzecz tynkowania naszego kościoła. Będą  także rozdawane stosowne „cegiełki” dla ofiarodawców. Cegiełki te będą również do nabycia w odpowiednim punkcie podczas festynu. Dochód z festynu będzie w całości przeznaczony na tynkowanie kościoła. Prosimy o życzliwość i o zrozumienie.
Festyn parafialny nie jest imprezą dochodową. Jest formą radosnego i kulturalnego spędzenia czasu na wspólnej zabawie (śpiew, pokazy i i inne atrakcje), która  chce ujawniać i promować lokalne talenty oraz integrować  tutejszą społeczność. Tegoroczny festyn jest pomyślany jako impreza będąca wyrazem wdzięczności dla wszystkich ofiarodawców na rzecz renowacji naszej świątyni.

12.Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje pielgrzymkę na Jasną Górę dnia 9 lipca br. Wyjazd o g. 6.00. przy kościele w Błaszkach Zapisy przyjmują: Jadwiga Żubrowska i Elżbieta Drobnik.

13.W dniach od 31 lipca do 6 sierpnia br. nasza parafia organizuje – jak co roku -  wczasorekolekcje nad morzem, w Chłapowie k. Władysławowa, dla dzieci i młodzieży w wieku od 9 – 18 lat.  Koszt wyjazdu 500 zł. (można wpłacać ratalnie). Prosimy wcześniej się zapisywać gdyż w późniejszym terminie może zabraknąć wolnych miejsc. Więcej informacji na plakacie umieszczonym w gablocie. Zachęcamy do wyjazdu.