1.W minioną niedzielę przeżywaliśmy na placu przykościelnym VIII rodzinny festyn parafialny.  Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim którzy materialnie wsparli nasz festyn, występującym na scenie i na boisku sportowym oraz wszystkim, którzy przybyli na ten festyn aby chwalić Boga i uczestniczyć we wspólnej rozrywce. Tegoroczny festyn był pomyślany jako impreza będąca wyrazem wdzięczności dla wszystkich ofiarodawców na rzecz renowacji naszej świątyni. Szczególne podziękowanie składamy przede wszystkim całej Parafialnej Radzie, która od ośmiu lat jest głównym organizatorem festynu, Barowi „Smakosz”, Bankowi Spółdzielczemu w Błaszkach, Marketowi „Zyk” oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób nas wsparli. Za wypożyczenie nam ławek i krzeseł dziękujemy bardzo dyrekcji LO i Gimnazjum w Błaszkach. Bóg zapłać!

2.W minioną niedzielę również – jak co miesiąc- po Mszach św., ale także podczas festynu, były rozprowadzane cegiełki na rzecz renowacji naszej świątyni. Zebrano na ten cel 2398 zł. Dziękujemy za złożone ofiary! Prace renowacyjne powinniśmy rozpocząć w przeciągu dwóch najbliższych tygodni.

3.W miniony czwartek, w uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła miała miejsce  zbiórka do puszek na tzw. Świętopietrze, czyli na konserwację grobu św. Piotra Ap. w Rzymie. Zebraliśmy na ten cel 100 zł. Bóg zapłać!

4.Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna”. W aktualnym numerze jest miedzy innymi wykaz personalnych zmian wśród kapłanów diecezji kaliskiej. Zachęcamy do nabywania i czytania!

5.W tym tygodniu przypada I Piątek miesiąca, który jest szczególną okazją do spowiedzi już pół godziny przed Mszami św. Zachęcamy!

6.W przyszłą niedzielę (9 lipca) Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje pielgrzymkę na Jasną Górę. Wyjazd o g. 6.00. przy kościele w Błaszkach Zapisy przyjmują: Jadwiga Żubrowska i Elżbieta Drobnik.

7.Już informujemy, że 26 lipca będziemy przeżywać odpust parafialny ku czci św. Anny, a w niedzielę 20 sierpnia odpust ku czci drugorzędnego patrona tej parafii św. Rocha. W tym dniu też będą w naszej parafii dożynki parafialne. Będziemy uroczyście dziękować Bogu za tegoroczne plony ziemi, przez które Bóg podtrzymuje nasze życie. Proszę aby wieniec dożynkowy na tę uroczystość przygotowali w tym roku wierni z miejscowości Kokoszki.

8.W dniach od 31 lipca do 6 sierpnia br. nasza parafia organizuje – jak co roku -  wczasorekolekcje nad morzem, w Chłapowie k. Władysławowa, dla dzieci i młodzieży w wieku od 9 – 18 lat.  Koszt wyjazdu 500 zł. (można wpłacać ratalnie). Prosimy wcześniej się zapisywać gdyż w późniejszym terminie może zabraknąć wolnych miejsc. Więcej informacji na plakacie umieszczonym w gablocie. Zachęcamy do wyjazdu.

9.W dniach od 9 do 15 sierpnia nasza parafia organizuje po raz VIII pieszą pielgrzymkę do Częstochowy. Zachęcamy również do udziału w pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę z Grupą Różaną. Zapisy na pielgrzymkę  w kancelarii parafialnej lub u ks. Marcina.