1. Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli. Od dzisiaj „Opiekun” jest droższy o 50 groszy, czyli kosztuje 2,50 zł., ale to oznacza, że już na stałe pozostanie w nowej szacie graficznej: ma więcej stron niż wcześniej, kredową okładkę i poręczny format. W tym numerze szczególnie polecamy tekst „Wakacje z Maryją” Zachęcamy do nabywania i czytania.

2. Dziś rozpoczyna się XVIII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Hasło Tygodnia: „Niesiemy Dobrą Nowinę drogami świata”. Będziemy w tym tygodniu otaczać modlitewną troską wszystkich poruszających się po drogach: kierowców, motocyklistów, rowerzystów, pieszych i podróżujących. Swoją zaś wdzięczność Bogu za dotychczasowe szczęśliwe podróże możemy okazać nie tylko modlitwą ale i ofiarą pieniężną na zakup pojazdów dla polskich misjonarzy. Zbiórka na te pojazdy odbędzie się dziś po wszystkich Mszach św., a po Mszy wieczornej w przyszłą niedzielę odbędzie się także poświęcenie pojazdów znajdujących się na parkingu przy kościele.

3. W środę – 26 lipca – przypada liturgiczne wspomnienie św. Joachima i Anny, Rodziców NMP. Niech to będzie dla nas dzień wdzięczności okazywanej naszym rodzicom, babciom i dziadkom. Z tej racji w środę w naszej parafii będziemy przeżywać – jak co roku – odpust parafialny ku czci św. Anny, głównej patronki naszej parafii. Suma odpustowa z udziałem księży z naszego dekanatu będzie o g. 12.00. Zachęcam wszystkich parafian aby przez spowiedź i szczere przylgnięcie do Boga owocnie przyjąć dar odpustu czyli darowania nam przez Boga konsekwencji naszych grzechów aby w ten sposób coraz bardziej życie swoje przeżywać z Bogiem i dla Boga. Sumie odpustowej o g. 12.00  będzie przewodniczył i kazanie wygłosi dawny wikariusz błaszkowski, a aktualnie proboszcz parafii p.w. św. Marcina w Kępnie, ks. kan. Jerzy Palpuchowski.  Po „sumie odpustowej” będzie procesja eucharystyczna wokół kościoła. Do czynnego zaangażowania się w tej procesji proszę szczególnie asystę dziewczęcą, kobiecą i męską w celu niesienia chorągwi, sztandarów i feretronów. Msze odpustowe w tym dniu będą według porządku niedzielnego.

4. W przyszłą niedzielę po Mszach św. będzie , jak co miesiąc, przeprowadzona przez Radnych Parafialnych, zbiórka do puszek na rzecz tynkowania naszego kościoła. Będą  także rozdawane stosowne „cegiełki” dla ofiarodawców. Trwa już skuwanie starego tynku na naszym kościele. Prosimy więc o zrozumienie i wsparcie.

5. W dniach od 31 lipca do 6 sierpnia br. nasza parafia organizuje – jak co roku -  wczasorekolekcje nad morzem, w Chłapowie k. Władysławowa, dla dzieci i młodzieży w wieku od 9 – 18 lat.  Koszt wyjazdu 500 zł. Można się jeszcze do środy zapisywać w kancelarii parafialnej. Dziś (niedziela) po Mszy popołudniowej  o g. 17.00 będzie w kościele spotkanie organizacyjne dotyczące tych wczasorekolekcji. Na tym spotkaniu będzie można dopełnić wszelkich formalności związanych z wyjazdem. Zarówno wyjeżdżających jak i ich rodziców na to spotkanie zapraszamy.

6. Zachęcamy do udziału w VIII Pieszej Pielgrzymce z Błaszek na Jasną Górę ,z Grupą Różaną, w dniach od 9 do 15 sierpnia. Zapisy w kancelarii parafialnej lub ks. Marcina.