1. W minioną niedzielę – jak co miesiąc- po Mszach św. była rozprowadzana zbiórka na rzecz renowacji naszej świątyni. Zebrano na ten cel 4917 zł. Dziękujemy za złożone ofiary!

2. Dziś w nocy ksiądz proboszcz wróci z dziećmi i młodzieżą naszej parafii z wczasorekolekcji z nad morza. Prosimy o modlitwę o szczęśliwy powrót.

3. Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli. W tym numerze szczególnie polecamy tekst „Różaniec zamiast miecza” oraz „Jak pracować żeby bezpiecznie zebrać plony”.  Przypominamy, że „Opiekun” kosztuje 2,50 zł. Zachęcamy do nabywania i czytania.

4. W środę, 9 sierpnia wyruszy z Błaszek VIII piesza pielgrzymka na Jasną Górę.  Zachęcamy do udziału.  Zapisy w kancelarii parafialnej lub ks. Marcina.  W środę od g. 6.00 będzie pakowanie bagaży, o g. 7.00 Msza św. i po tej Mszy św. wyjście. Głównym odpowiedzialnym za tę pielgrzymkę jest ks. Marcin Szymczak, a kierownikiem pielgrzymki będzie ks. Janusz Nowicki ze Zbierska. Pielgrzymom życzymy błogosławieństwa Bożego, dużo sił w nogach i prosimy ich o modlitwę w intencji naszej parafii. Dzisiaj (niedziela) o g. 15.30 w naszym parafialnym kościele będzie spotkanie organizacyjne przed pielgrzymką. Wszystkich już zapisanych jak i tych, którzy jeszcze chcą się zapisać na tę pielgrzymkę prosimy na to spotkanie.

5. W środę wieczorem, ok. g. 18.30 przychodzi do nas piesza pielgrzymka z Koszalina (ok. 150 osób). Kwatermistrzowie w tym dniu ok. g. 12.00 będą odwiedzać domy z prośbą o nocleg dla pielgrzymów. Prosimy parafian o życzliwość i gościnność względem pielgrzymów. O g. 21.00 pielgrzymi będą mieć w kościele w Błaszkach Apel Jasnogórski. Na ten Apel zapraszamy też chętnych parafian i gości.

6. W przyszłą niedzielę będzie 13 dzień miesiąca. Z tej racji po Mszy popołudniowej o g. 17.00 będzie procesja fatimska. Wszystkich czcicieli Matki Bożej na tę procesję zapraszamy.