VII NIEDZIELI ZWYKŁEJ – 22.II.09

W tym tygodniu, Środą Popielcową rozpoczynamy w liturgii Kościoła Okres Wielkiego Postu. W Środę Msze św. będą o g. 7.00, 8.00 (Brończyn), 9.00, 16.00 i 18.00. W Środę Popielcową obowiązuje nas post ścisły ilościowy i jakościowy. Na liturgii w tym dniu będzie poświęcenie i posypanie głowy popiołem.  W czasie Wielkiego Postu nie używa się kwiatów do ozdabiania ołtarzy.

Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu przypadają Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

\

W czwartek, jak co tydzień, o g. 19.00 zapraszam chętnych na Adorację Jezusa w Eucharystii, a po adoracji będzie spotkanie formacyjne na plebani.

W Wielkim Poście, jak co roku, będą w naszej świątyni parafialnej nabożeństwa pasyjne. W każdy piątek o g. 17.00 będzie nabożeństwo „Drogi krzyżowej” a po nim Msza św., natomiast w niedziele o g. 17.00 będą „Gorzkie Żale” a po nich Msza św. Zapraszam i zachęcam wszystkich do licznego udziału w tych nabożeństwach.

W sobotę o g. 10.00 będzie zbiórka ministrantów.

Dziękuję serdecznie O. Wiesławowi Łyko, Oblatowi Maryi Niepokalanej za przybycie do naszej parafii i podjęcie się prowadzenia rekolekcji stanowych dla wdów i wdowców. Dziś na wszystkich Mszach św. Ojciec Wiesław głosi homilie tematyczne, a jutro i we wtorek od g. 16.30 do 19.00 będą  spotkania rekolekcyjne z Ojcem Wiesławem (konferencja nt. znaczenia wdowieństwa, nabożeństwo różańcowe oraz Eucharystia z homilią). Wszystkich chętnych, a zwłaszcza wdowy i wdowców naszego dekanatu pragnących pogłębić zrozumienie wdowieństwa w świetle wiary na te spotkania serdecznie zapraszamy.