1. Witamy tych, którzy po wakacyjnym urlopie wrócili szczęśliwie do domu, pracy czy nauki. Jutro (poniedziałek) rano rozpoczynamy w kościele parafialnym nowy rok szkolny. Na Mszę św. o g. 8.00 zapraszamy uczniów wszystkich szkół z terenu parafii, nauczycieli, dyrekcji szkół, poczty sztandarowe i rodziców. Apelujemy do wszystkich uczniów o świadomy udział w katechezie szkolnej.

2. Dziś (niedziela) w Skalmierzycach są organizowane diecezjalne dożynki. Centralnym wydarzeniem dożynek będzie uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Kaliskiego o g. 12.00.

3. Dziś  o g. 18.00 rozpoczynamy w naszej parafii katechezę przedmałżeńską. Katechezy te będą odbywać się przez pięć najbliższych niedziel w sali parafialnej. Obecność na wszystkich spotkaniach obowiązkowa. Prosimy tę informację przekazać osobom zainteresowanym.

4. Dziś nadal  rozprowadzamy numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli. Zachęcamy do nabywania i czytania.

5. We wtorek o g. 16.00 zapraszamy na spotkanie na plebanii wszystkich katechetów naszej parafii.

6. W czwartek odbędzie się ogólnopolska pielgrzymka do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu organizowana przez naszą diecezję, Radio Maryja i Telewizję TRWAM. Początek nabożeństwa w Kaliskim Sanktuarium o g. 17.00. Zachęcamy wszystkich do udziału w tej pielgrzymce.

7. W piątek (8 września) obchodzimy Święto Narodzin NMP. W Polskim roku obrzędowym jest to  dzień Matki Bożej Siewnej, która patronuje jesiennym zasiewom. I to nie tylko tym na roli, ale również duchowym, na glebie ludzkich serc. W naszym kościele parafialnym  w tym dniu, na  Mszy św. o g. 7.00 i o g. 18.00,  będzie  błogosławieństwo ziarna siewnego i rozmaitych nasion. Na Mszach św. w tym dniu będzie miał miejsce Akt poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi. W piątek o g. 6.00  wyruszy z naszego kościoła XIV piesza pielgrzymka do M. B. Charłupskiej. Zbiórka uczestników o g. 5.45. Chętnych pątników zachęcamy do wzięcia udziału w tej pielgrzymce.  Idziemy razem pieszo do sanktuarium w Charłupi Małej, a powrót każdy organizuje we własnym zakresie.

8. W przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę św. o g. 12.00 i na swoje pierwsze spotkanie po tej Mszy św. wszystkie dzieci klas III, które w przyszłym roku chcą przystąpić do I Komunii św. wraz z rodzicami.

9. W minioną niedzielę po Mszach św. była przeprowadzana zbiórka na rzecz renowacji naszej świątyni. Zebrano na ten cel 4.660 zł. Dziękujemy za złożone ofiary! W tygodniu zaś otrzymaliśmy wsparcie finansowe na ten cel od Pana Henryka Mocnego, przedsiębiorcy błaszkowskiego w wysokości 5.000 zł.. Składamy podziękowanie i Bóg zapłać. Zachęcamy też innych sponsorów do wsparcia naszej inwestycji!

10. W ubiegłą niedzielę informowaliśmy w ogłoszeniach jak przebiegają prace renowacyjne w naszym kościele. Dziś chcemy poinformować o finansach związanych z tą inwestycją. Jeżeli chodzi o pierwszy etap remontów, tzn. elewacja zewnętrzna kościoła i naprawa wszystkich okien, to przewidywany koszt całkowity tych prac (w tym roku 40% i w przyszłym roku 60 %) wyniesie ok. 520.000 zł. (tzn. elewacja – 370.000 zł., naprawa okien – ok. 100.000 zł., inne, jak dokumentacja, czyli projekty na elewację i na naprawę okien, księga obiektu budowlanego i tzw. „cegiełki”, wynagrodzenie inspektora nadzoru budowlanego oraz naprawa części  parkanu od Banku do kościoła i przyłącze elektryczne AKX – ok. 50.000 zł.). Na dzień 2 września 2017 r. dysponujemy kwotą 196.980 zł.  Nadal będziemy prosić o wsparcie naszych parafian w comiesięcznych zbiórkach i podczas kolędy, liczymy wciąż na sponsorów, ale będziemy też znów wnioskować w najbliższym czasie o dotacje na ten cel w instytucjach państwowych. Po zakończeniu w przyszłym roku, jak Bóg da, wyżej opisanych remontów, czeka nas drugi etap prac, którymi będą: wykonanie izolacji pionowej fundamentów kościoła oraz podziemne odprowadzenie wód deszczowych, naprawa i otynkowanie płotu wokół kościoła oraz zdjęcie i ułożenie od nowa kostki granitowej wokół kościoła. O kosztach tych prac poinformujemy w przyszłości.