1. W dzisiejszą niedzielę zapraszamy na Mszę św. o g. 12.00 i na swoje pierwsze spotkanie bezpośrednio po tej Mszy św. wszystkie dzieci klas III, które w przyszłym roku chcą przystąpić do I Komunii św. wraz z rodzicami.

2. Dziś  rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna”. W numerze między innymi artykuły traktujące o wydarzeniach historycznych w naszej Ojczyźnie, o otwarciu nowej Szkoły Technicznej w gmachu Seminarium w Kaliszu i wiele innych artykułów. Zachęcamy do nabywania i czytania.

3. Dziś  o g. 18.00 w sali parafialnej odbędzie się kolejna katecheza przedmałżeńska.

4. W tym tygodniu będziemy przeżywać w całym naszym kraju „Tydzień wychowania” zatytułowany: „Maryja wychowawczynią pokoleń”. Zachęcamy uczniów, nauczycieli i rodziców do wspólnej modlitwy i refleksji na temat wychowania.

5. W środę  przypada 13 dzień miesiąca. Z tej racji po Mszy św. wieczornej  będzie procesja wokół kościoła z figurą Matki Bożej. Prosimy ze sobą przynieść świece.

6. Ks. Marcin po wakacyjnej przerwie zaprasza chętne osoby do śpiewania i grania. Kółko gitarowe będzie mieć swoje spotkanie w czwartek o godz. 15.30, natomiast próba zespołu Mocni Głosem w czwartek o godz. 16.00.

7. Wznawiamy też cotygodniową adorację eucharystyczne. W czwartek o g. 19.00 zapraszamy wszystkich chętnych na pierwszą powakacyjną godzinną adorację Jezusa eucharystycznego.

8. W piątek, 15 września o godz. 19:00 odbędzie się kolejna Msza św. z modlitwą o uzdrowienie i modlitwami do św. Charbela. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

9. W przyszłą niedzielę po Mszach św. będzie zbiórka do puszek  na KUL.

10. Nadal przypominamy wszystkim, że zamiar instalowania pomnika na cmentarzu zawsze zgłaszamy w kancelarii parafialnej. Bardzo prosimy, po raz kolejny, aby śmieci z grobów wrzucać do znajdujących się na cmentarzu kontenerów. Prosimy też aby gruzu po starych pomnikach nie zostawiać na cmentarzu tylko uprzątnąć i brać ze sobą z cmentarza.

11. W minionym tygodniu otrzymaliśmy wsparcie finansowe na renowację kościoła od kolejnego sponsora - Pana Piotra Szczerka z Firmy Drog-Bruk w Błaszkach - w wysokości 5.000 zł. Składamy podziękowanie i Bóg zapłać. Zachęcamy też innych sponsorów do wsparcia naszej inwestycji! Przypominamy, że jeżeli chodzi o pierwszy etap remontów, tzn. elewację zewnętrzna całego kościoła, naprawę wszystkich okien oraz pełną dokumentację, to przewidywany koszt całkowity tych prac wyniesie ok. 520.000 zł. Na dzień 2 września 2017 r. dysponujemy kwotą 201.976 zł.

Finanse związane z renowacją kościoła

12. Przypominamy, że oficjalną stroną internetową naszej parafii jest strona: www.parafiablaszki.pl Tam publikujemy między innymi cotygodniowe ogłoszenia duszpasterskie oraz informujemy o różnych wydarzeniach parafialnych. To są informacje z pierwszej ręki (źródłowe) i stamtąd możemy czerpać prawdziwe wiadomości na temat różnych wydarzeń z życia parafii. Dlatego zapraszamy i zachęcamy do odwiedzania naszej internetowej strony parafialnej.