Sto lat temu Maryja przekazała trojgu portugalskich dzieci orędzie ocalenia: nawracajcie się, wynagradzajcie za grzechy przeciw mojemu niepokalanemu sercu i odmawiajcie różaniec. Szczególną sposobnością do realizowania tego wezwania jest ogólnopolska inicjatywa „Różaniec do granic”. Jej celem jest podjęcie ogólnopolskiej modlitwy różańcowej przez osoby zebrane wzdłuż granic naszego kraju, w intencji Polski i całego świata. Przedsięwzięcie będzie miało miejsce 7 października tego roku, w pierwszą sobotę miesiąca, w święto Matki Bożej Różańcowej i na zakończenie obchodów 100 rocznicy objawień fatimskich, kiedy to zebrani w kilkuset miejscach stacyjnych, na granicach naszej Ojczyzny, o jednej godzinie weźmiemy udział we Mszy św. i otoczymy Polskę modlitwą odmawiając cztery części różańca. Będzie to modlitwa błagalna o ratunek dla naszej ojczyzny i dla świata (o ochronę, pokój i nawrócenie). Wydarzenie to będzie też konkretną szansą na ożywienie praktyki modlitwy różańcowej oraz okazją do rozpowszechnienia pierwszo sobotnich nabożeństw wynagradzających Niepokalanemu Sercu Maryi. W dniu 7 października z naszej parafii jest organizowany autokarowy wyjazd na modlitwę „Różaniec do granic” do miejscowości Kudowa Zdrój. Są jeszcze wolne miejsca. Wyjazd 7 X o g. 6.00 z przystanku PKS Błaszki. Koszt wyjazdu 65 zł. Kontakt i zapisy u dwóch osób: Elżbieta Flis ze Smaszkowa (503982232) lub  Kazimierz Porada z Chrzanowic (693612297). Można też jechać innymi środkami lokomocji. Wszystkich zapraszamy już teraz do wspólnej modlitwy za Ojczyznę. 7 października w naszej świątyni parafialnej przez cały dzień będzie „Jerycho Różańcowe”, a kto nie będzie mógł jechać na granicę Polski ani przybyć na modlitwę do swojej świątyni niech modli się na Różańcu tam gdzie będzie w tym dniu przebywał, aby jak najwięcej nas podjęło wspólny szturm modlitewny do nieba o ratunek dla Polski i świata. Szczegółowe informacje są zawarte na plakacie wywieszonym w gablocie i na ulotkach wyłożonych pod chórem i w kruchcie, które prosimy wziąć ze sobą. W naszej świątyni - z boku prezbiterium - mamy też umieszczoną, wykonaną na tę okoliczność przez dzieci pod kierunkiem Sióstr „Obliczanek” przepiękną planszę różańcową. Zachęcamy do odwiedzenia i zapoznania się z tą planszą. W Internecie zaś szczegółowe informacje na temat omawianego wydarzenia są zawarte na stronie WWW.rozaniecdogranic.pl