1. W ubiegłą niedzielę przeżywaliśmy tzw. „Dzień Papieski”. Po Mszach św. była przeprowadzona zbiórka do puszek na tzw. „Papieski Fundusz Stypendialny”. Zebraliśmy na ten cel 1250 zł.  Bóg zapłać!

2. Dziś, jak co roku, przeprowadzamy liczenie wiernych obecnych na Mszach św. i przystępujących do komunii św.

3. Dziś  nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli. W numerze rozmowa: „Jutro pójdę do mojego Jezusa” o procesie beatyfikacyjnym s. Włodzimiry Wojtczak z naszej Diecezji.  Zachęcamy do nabywania!

4. Przeżywamy miesiąc różańcowy. Dzieci zapraszamy codziennie na różaniec od poniedziałku do piątku o g. 17.00, a dorosłych w środy, piątki i soboty po Mszy św.  o g. 18.00, a w niedzielę po Mszy św. o g. 17.00.

5. Kółko gitarowe będzie mieć swoje spotkanie w czwartek o godz. 15.30, natomiast próba zespołu Mocni Głosem w czwartek o godz. 16.00. W czwartek o g. 19.00 zapraszamy wszystkich chętnych na adorację eucharystyczną.

1. W piątek o godz. 19:00 odbędzie się kolejna Msza święta z modlitwą o uzdrowienie i modlitwami do św. Charbela.

6. Ministranci będą mieć zbiórkę ministrancką w sobotę o g. 9.00.

7. Przyszła niedziela będzie niedzielą Misyjną rozpoczynającą Tydzień Misyjny w Kościele. Z tej racji w przyszłą niedzielę będzie zbiórka do puszek na Misje. Bóg zapłać za Wasze ofiary.

8. Przypominamy, że zamiar instalowania pomnika na cmentarzu zgłaszamy zawsze w biurze parafialnym. Można już zamawiać wypominki roczne i jednorazowe za zmarłych.

9. Na terenie naszej parafii, w Domaniewie od kilku już lat funkcjonuje Caritasowski „Dom Bartymeusza”, który jest miejscem zamieszkania i pracy dla bezdomnych i bezrobotnych mężczyzn wychodzących  z uzależnienia alkoholowego. Głównym celem „Domu Bartymeusza” jest zapewnienie w/w osobom schronienia i wyżywienia. Wspólnota hoduje zwierzęta na własne utrzymanie. Dlatego w imieniu ks. kierownika „Domu Bartymeusza”, prosimy sołtysów bądź indywidualnych gospodarzy z terenu naszej parafii, podobnie jak w ubiegłym roku, o zorganizowanie zbiórki paszy (zboża) dla zwierząt i dostarczenie jej do „Domu „Caritas” w Domaniewie. Bóg zapłać!

10. Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „Zatrzymaj Aborcję” zwraca się o pomoc w ratowaniu przed zbrodnią aborcji nienarodzonych dzieci podejrzanych o niepełnosprawność lub chorobę. Ponad 90% aborcji w polskich szpitalach to zabijanie  właśnie takich dzieci. Zamiast pomagać – zabija się w okrutny sposób. Nawet wówczas, gdy niewinne dziecko przeżywa nieudaną aborcję, nie udziela mu się pomocy. Niestety, polskie prawo na to pozwala. Możemy powstrzymać to okrucieństwo. Za tydzień odbędzie się w naszej parafii zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy, która ma na celu zatrzymanie zabijanie chorych nienarodzonych dzieci. Podpisać się pod nim może każdy, kto ukończył 18 rok życia. Potrzebny jest numer PESEL. W gablocie parafialnej zamieszczony jest traktujący o tym problemie plakat. Módlmy się aby już niedługo w Polsce nie zabijało się nienarodzonych dzieci.

11. Zakończyliśmy już I etap remontów kościelnych czyli renowację naszej świątyni w 40% jej powierzchni. Ta renowacja polega na wykonaniu nowej elewacji zewnętrznej kościoła i na naprawie okien kościelnych. Kolorystyka ścian i okien jest wykonana według wytycznych konserwatora zabytków. Rozpoczęliśmy  już II etap remontów od naprawy dużych okiennic żaluzyjnych na wieży kościoła (jedna stara okiennica na wieży jest już wymontowana). Na dzień 14 października 2017 r. na rzecz remontów kościoła dysponujemy kwotą 219.399 zł.   Całkowity zaś koszt zakończonego I etapu prac remontowych opiewa na kwotę 236.300 zł. Radni parafialni ze zbiórek comiesięcznych w ciągu dwóch lat pozyskali kwotę – 71.504 zł., a pozostała kwota – 147.895 zł.  była przekazana w różnych okolicznościach księżom naszej parafii. Dziękujemy więc bardzo naszym Radnym za comiesięczne kwestowanie przed kościołem (bo nie ma w naszej parafii zwyczaju kwestowania przez Radnych po domach parafian), a wszystkim darczyńcom dziękujemy za zaufanie do swoich księży oraz  do radnych i  za złożone na renowację naszej świątyni ofiary. Nadal prosimy o zrozumienie sytuacji i finansowe wsparcie. Po zakończeniu w przyszłym roku, jak Bóg da, wyżej opisanych remontów, czeka nas druga część prac remontowych, którymi będą: wykonanie izolacji pionowej fundamentów kościoła oraz podziemne odprowadzenie wód deszczowych, naprawa i otynkowanie płotu wokół kościoła oraz zdjęcie i ułożenie od nowa kostki granitowej wokół kościoła. O kosztach tych prac poinformujemy w przyszłości.