1. Dzisiejsza niedziela jest niedzielą Misyjną rozpoczynającą Tydzień Misyjny w Kościele. Z tej racji dziś po wszystkich Mszach św. będzie zbiórka do puszek na Misje. Bóg zapłać za Wasze ofiary.

2. Dziś  rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna”. W nowym numerze polecamy rozmowę: „Tutaj Bóg zsyła cuda codziennie”, w której misjonarka świecka opowiada o swojej 28-letniej pracy wśród chorych i niepełnosprawnych na misjach w Kamerunie.  Zachęcamy do nabywania!

3. Od dziś  też – rozprowadzamy nową książkę pt. „Wszystko o Eucharystii”.  Książka ma 100 stron i jest ilustrowana na kolorowym papierze.  Traktuje o Eucharystii. Zawiera wybrane teksty biblijne i nauczanie Kościoła, a zwłaszcza św. Jana Pawła II o Eucharystii oraz praktyczne wyjaśnienie celebracji Mszy św. Publikacja zawiera także wybrane pieśni eucharystyczne, galerię obrazów i zdjęć z  tematyki eucharystycznej oraz quiz wiedzy o Eucharystii. Koszt książki  wynosi 8 zł. Zachęcamy do nabywania dla siebie i dla innych na prezent.

4. Przeżywamy miesiąc różańcowy. Dzieci zapraszamy codziennie na różaniec od poniedziałku do piątku o g. 17.00, a dorosłych w środy, piątki i soboty po Mszy św.  o g. 18.00, a w niedzielę po Mszy św. o g. 17.00.

5. Członków wspólnoty Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym zapraszamy w środę na comiesięczne spotkanie formacyjne. Najpierw będzie Msza św. o g. 18.00, a następnie spotkanie na sali parafialnej.

6. Jako parafia nadal angażujemy się w program pomocy żywnościowej wspierając osoby i rodziny najbardziej potrzebujące w naszej parafii. Osoby, które się kwalifikują na taką pomoc i dostarczyły nam skierowania z GMOPS mogą przybyć i odebrać te dary w tym tygodniu w naszym parafialnym punkcie Caritas – tzn. w Sali  k. Wikariatki w czwartek lub piątek od g. 9.00 – 11.00. Prosimy docenić nasze dobroczynne zaangażowanie i przybyć w wyznaczonym czasie z odpowiednim opakowaniem do pobrania darów.

7. Kółko gitarowe będzie mieć swoje spotkanie w czwartek o godz. 15.30, natomiast próba zespołu Mocni Głosem w czwartek o godz. 16.00. W czwartek o g. 19.00 zapraszamy wszystkich chętnych na adorację eucharystyczną.

8. Ministranci będą mieć zbiórkę ministrancką w sobotę o g. 9.00.

9. W najbliższą sobotę (28.X) w salce parafialnej będzie pobierana miara na alby dla dzieci I-komunijnych. Dziewczynki zapraszamy w sobotę na g. 10.00, a chłopców na godz. 10.30. Natomiast w przyszłą niedzielę zapraszamy wszystkie dzieci pierwszokomunijne z rodzicami na Mszę św. o g. 12.00 i na swoje kolejne spotkanie, bezpośrednio po tej Mszy św. Będzie też można wpłacać pieniądze na pamiątki I-komunijne.

10. W przyszłą niedzielę po Mszach św. będzie przeprowadzona przez Radnych Parafialnych, zbiórka do puszek na rzecz tynkowania naszego kościoła. Prosimy o zrozumienie i wsparcie.

11. W przyszły poniedziałek – 30 października, o g. 19.00  odbędzie się jesienne spotkanie Rady Parafialnej. Wszystkich Radnych serdecznie zapraszamy.

12. Wspólnota Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym w naszej parafii zaprasza na pielgrzymkę do Częstochowy w intencji zmarłych. Termin wyjazdu – 4 listopada (sobota) o godz. 6.30. Zapisy przyjmują: Elżbieta Drobnik i Teresa Szczepańska.

13. Przypominamy, że zamiar instalowania pomnika na cmentarzu zgłaszamy zawsze w biurze parafialnym. Jakikolwiek gruz po pomnikach zabieramy z cmentarza a nie rzucamy do kontenerów,  pod płot lub w inne miejsca. Można już zamawiać wypominki roczne i jednorazowe za zmarłych.

14. Dziś w naszej parafii odbędzie się zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy, która ma na celu zatrzymanie zabijania nienarodzonych dzieci podejrzanych o niepełnosprawność lub chorobę. Ponad 90% aborcji w polskich szpitalach to zabijanie  właśnie takich dzieci. chorych nienarodzonych dzieci. Podpisać się pod nim może każdy, kto ukończył 18 rok życia. Potrzebny jest numer PESEL. W gablocie parafialnej zamieszczony jest traktujący o tym problemie plakat. Módlmy się aby już niedługo w Polsce nie zabijało się nienarodzonych dzieci. Wychodząc z kościoła będzie można usiąść przy stoliku i złożyć podpis do czego wszystkich bardzo zapraszamy.