1. Dziś  nadal rozprowadzamy  numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli oraz  książkę pt. „Wszystko o Eucharystii” po 8 zł. Od dziś też rozprowadzamy nowy numer gazety „HIT” – tylko po 1 zł. za egzemplarz. Zachęcamy przede wszystkim młodzież przygotowującą się do bierzmowania i rodziny tej młodzieży do nabywania i czytania tej gazety.

2. Rozpoczęliśmy  już II etap remontów kościelnych od naprawy dużych okiennic żaluzyjnych na wieży kościoła (wszystkie okiennice drewniane na wieży będą sukcesywnie wymieniane na nowe). W minionym tygodniu otrzymaliśmy wsparcie finansowe na renowację kościoła od Wspólnoty „Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym w Błaszkach” - w wysokości 500 zł. Składamy podziękowanie i Bóg zapłać. Na dzień 25 listopada 2017 r. na rzecz remontów kościoła dysponujemy kwotą 230.673 zł.  Całkowity zaś koszt dotychczasowych remontów wynosi 236.300 zł.

3. Dziś  po Mszach św. będzie przeprowadzona przez Radnych Parafialnych,  comiesięczna  zbiórka na rzecz tynkowania naszego kościoła. Będą rozdawane stosowne cegiełki. Prosimy wszystkich o zrozumienie i wsparcie. 

4. Dzisiejsza niedziela Chrystusa Króla Wszechświata rozpoczyna ostatni tydzień czasu zwykłego Kościoła i apeluje do nas o rzeczywiste uczynienie Chrystusa Królem całego naszego życia. Cieszymy się bardzo, że dziś na Mszy św. o g. 12.00 kolejni uczniowie ze szkół podstawowych naszej parafii zostaną przyjęciu w sposób uroczysty na członków, a inni na kandydatów Eucharystycznego Ruchu Młodych naszej Parafii. Ruch ten zaczął u nas istnieć jesienią 2008 r. Członkowie Ruchu mają swoje cotygodniowe spotkania z S. Michaelą, która  zgodziła się wziąć odpowiedzialność za ten ruch w naszej parafii. Bardzo dziękujemy i Siostrze Michaeli i członkom ERM za piękny trud systematycznego poznawania Jezusa Eucharystycznego, zbliżania się do Niego i świadczenia o Jego miłości innym. Zachęcamy inne dzieci szkół podstawowych do wstąpienia i korzystania z tej wartościowej formy chrześcijańskiej formacji, jaką jest ERM.

5. W czwartek o g. 19.00 zapraszamy wszystkich chętnych na godzinną adorację eucharystyczną.

6. W piątek będzie I Piątek miesiąca. Msze św. w tym dniu o g. 7.00, 16.00 i 18.00. Spowiedź św. już pół godz. przed Mszami św. Zapraszamy! W sobotę będzie pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy wieczornej będzie nabożeństwo fatimskie, na które zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza członków Żywego Różańca w naszej parafii, przypominając, że wtedy właśnie jest w naszej parafii comiesięczna wymiana tajemnic różańcowych. Intencja Różańca na grudzień: „Za duchowieństwo i wiernych naszej Diecezji i naszej Parafii”

7. W nadchodzącym tygodniu Pan organista będzie odwiedzał  parafian  z opłatkiem i kalendarzami w następujących miejscowościach:

WTOREK  - ( od godz. 14:00 ) – UL. KOŚCIUSZKI

ŚRODA  -  ( od godz. 13:00 ) -  PL. NIEPODLEGŁOŚCI

CZWARTEK - ( od godz. 13:00 ) –KOCIOŁKI I LUBANÓW

 PIĄTEK  - (od godz. 13:00) – PL. SULWIŃSKIEGO                                                                                                                                                               

SOBOTA – (od godz. 9:00) – UL. KRÓTKA, POLNA, MŁYŃSKA, PROJEKTOWANA, SPACEROWA, SZKOLNA I KOŚCIELNA   

8. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Adwent, a wraz z nim nowy rok liturgiczny. W przyszłą niedzielę zacznie się, ustanowiony przez Ojca św. Franciszka, Nadzwyczajny Rok Świętego Józefa Kaliskiego w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu, który potrwa do 6 stycznia  2019 r. Przygotowujemy się do tego wydarzenia przez modlitewną nowennę do św. Józefa odmawianą codziennie po Mszach św.

9. 15 sierpnia 2016 r  nasza parafia zorganizowała pomoc dla Gabrysi Chojeckiej z Orzeżyna, chorej na nowotwór złośliwy układu nerwowego (neuroblastoma). Niestety choroba nie ustępuje i w najbliższym czasie  8-letnia Gabrysia będzie  objęta immunoterapią, która jest dla niej ostatnią szansą. Koszt tego leczenia  wynosi 500.000 zł.    Dlatego w przyszłą niedzielę - 3 grudnia chcemy ponownie przeprowadzić zbiórkę na leczenie Gabrysi. Tym razem zbiórkę po każdej Mszy św. przeprowadzi Komitet organizacyjny ,, Razem dla Gabrysi'',  w skład którego wchodzą Rodzice i Nauczyciele Szkoły Podstawowej w Kwaskowie.  Wraz z organizatorami  Zbiórki prosimy o wsparcie. Liczy się każdy grosz. Więcej informacji na ten temat znajduje się na plakacie umieszczonym w gablocie parafialnej.