1. Dziś rozpoczyna się Adwent, okres pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście Pana i przygotowania do świąt Bożonarodzeniowych.  Rozpoczynamy też ustanowiony przez Ojca św. Franciszka, Nadzwyczajny Rok Świętego Józefa Kaliskiego w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu, który potrwa do 6 stycznia  2019 r. 

2. Dziś  rozprowadzamy  nowy numer „Opiekuna” oraz  książkę pt. „Wszystko o Eucharystii”  i nowy numer gazety „CHIT” – tylko po 1 zł. za egzemplarz. Zachęcamy przede wszystkim młodzież przygotowującą się do bierzmowania i rodziny tej młodzieży do nabywania i czytania tej gazety. Od dziś też można  nabywać w zakrystii bądź w kancelarii  parafialnej świece wigilijne –Caritas po 6 zł. za sztukę. Zachęcamy.

3. Roraty będą codziennie w dni powszednie tygodnia, oprócz sobót, na Mszy św. o g. 18.00 – zapraszamy wszystkich chętnych, a zwłaszcza rodziców z dziećmi.

4. Z przodu świątyni po lewej stronie stoi tzw. „Drzewko życia i miłości”. Od jutra, podobnie jak to było w latach ubiegłych, ludzie dobrej woli będą mogli wziąć z tego drzewka „papierowego aniołka”, przygotować dla zapisanego na nim dziecka prezent i później złożyć go pod choinką w kościele jako miłą niespodziankę świąteczną dla danego dziecka. Paczki prosimy przynosić do III  Ndz. Adwentu.

5. Jako parafia nadal angażujemy się w program pomocy żywnościowej wspierając osoby i rodziny najbardziej potrzebujące w naszej parafii. Osoby, które się kwalifikują na taką pomoc i dostarczyły nam skierowania z GMOPS mogą przybyć i odebrać te dary w tym tygodniu w naszym parafialnym punkcie Caritas – tzn. w Sali  k. Wikariatki we wtorek lub w środę od g. 9.00 – 11.00. Prosimy docenić nasze dobroczynne zaangażowanie i przybyć w wyznaczonym czasie z odpowiednim opakowaniem

6. W czwartek o g. 19.00 zapraszamy wszystkich chętnych na godzinną adorację eucharystyczną.

7. W piątek, 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. u nas o g. 7.00, 8.00, 9.00 i 18.00. Dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami zapraszamy w tym dniu na Mszę św. o g. 18.00, a następnie na krótkie spotkanie po Mszy św., w czasie którego dzieci otrzymają poświęcone srebrne łańcuszki  i madaliki. Natomiast w sobotę od g. 10.00 będzie odbiór alb pierwszokomunijnych.

8. W przyszłą niedzielę będziemy się modlić szczególnie za Kościół katolicki na wschodzie. Po Mszach św. będzie zbiórka do puszek przeznaczona na pomoc temu Kościołowi. Bóg zapłać za Wasze ofiary.

9. W przyszłą niedzielę zapraszamy na IV Kiermasz Bożonarodzeniowy organizowany przez Stowarzyszenie Uśmiech Dziecka na rzecz Szkoły Podstawowej w Błaszkach. Stroiki świąteczne i ozdoby  przygotowane będą przez dzieci ze Szkoły Podstawowej. Kiermasz odbędzie się na placu przykościelnym.

10. Rozpoczęliśmy  już II etap remontów kościelnych od naprawy dużych okiennic żaluzyjnych na wieży kościoła (wszystkie okiennice drewniane na wieży będą sukcesywnie wymieniane na nowe). W ubiegłą niedzielę Radni Parafialni przeprowadzili  zbiórkę pieniężną na rzecz renowacji  naszego kościoła. Zebrano na ten cel  2.190 zł.  Bóg zapłać. Na dzień 2 grudnia 2017 r. na rzecz remontów kościoła dysponujemy kwotą 232.863 zł. Całkowity zaś koszt dotychczasowych remontów wynosi 236.300 zł.

11. Pan Organista będzie jeszcze w tym tygodniu roznosić do rodzin naszej parafii opłatek i kalendarze diecezjalne. Porządek odwiedzin następujący: Poniedziałek (od g. 15.00) –     FELINKA, KOKOSZKI I ADAMKI, MIESZKAŃCÓW ULICY PRZEMYSŁOWEJ ORAZ BLOKÓW 8,9,10,21,  WTOREK  (od godz. 16.00) – MIESZKAŃCÓW BLOKÓW 2,3 i 4 PRZY ULICY PRZEMYSŁOWEJ,  ŚRODA  (od godz. 15) ul. Kaliska i ul. Sportowa.

12. Dziś po wszystkich Mszach św. organizujemy zbiórkę pieniężną dla  8-letnia Gabrysi Chojeckiej z Orzeżyna chorej na nowotwór złośliwy układu nerwowego. Niebawem Gabrysia będzie  objęta immunoterapią, która jest dla niej ostatnią szansą. Koszt tego leczenia  wynosi 500.000 zł.    Dlatego wraz z organizatorami zbiórki,  Komitetem organizacyjnym ,, Razem dla Gabrysi'',  w skład którego wchodzą Rodzice i Nauczyciele Szkoły Podstawowej w Kwaskowie prosimy o wsparcie dla chorej Gabrysi. Liczy się każdy grosz. Więcej informacji na ten temat znajduje się na plakacie umieszczonym w gablocie parafialnej.