1. W ubiegłą niedzielę przeprowadzona była zbiórka pieniężna dla  8-letniej Gabrysi Chojeckiej z Orzeżyna chorej na nowotwór złośliwy układu nerwowego.  Zebrano na ten cel 15.301 zł. Wraz z rodziną oraz organizatorami zbiórki,  Komitetem organizacyjnym ,, Razem dla Gabrysi'',  z Kwaskowa dziękujemy za to finansowe wsparcie dla chorej Gabrysi. Bóg zapłać! 

2. Dziś nadal rozprowadzamy  numer „Opiekuna”  z ubiegłej niedzieli oraz  książkę pt. „Wszystko o Eucharystii”  i nowy numer gazety „CHIT” – tylko po 1 zł. za egzemplarz. Nadal  też można  nabywać w zakrystii bądź w kancelarii  parafialnej świece wigilijne –Caritas po 6 zł. za sztukę.  

3. Dziś modlimy się szczególnie za Kościół katolicki na wschodzie. Po Mszach św. będzie zbiórka do puszek przeznaczona na pomoc temu Kościołowi. Wierni tworzący Kościół Katolicki na Wschodzie, gorliwie modlą się za ofiarodawców w duchu wdzięczności za przekazane ofiary. Dziękujemy za złożone ofiary. 

4. Z przodu świątyni po lewej stronie stoi tzw. „Drzewko życia i miłości”. Jeszcze w tym tygodniu, można wziąć z tego drzewka „papierowego aniołka”, przygotować dla zapisanego na nim dziecka prezent i później złożyć go pod choinką w kościele. Paczki prosimy przynosić w tym tygodniu do przyszłej niedzieli. 

5. Przypominamy, że Roraty będą codziennie w dni powszednie tygodnia, oprócz sobót, na Mszy św. o g. 18.00 – zapraszamy wszystkich chętnych, a zwłaszcza rodziców z dziećmi. 

6. W środę przez cały dzień w naszym kościele będzie tzw. „Jerycho Różańcowe”, czyli całodzienna modlitwa różańcowa przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. 

7. W czwartek o g. 19.00 zapraszamy wszystkich chętnych na godzinną adorację eucharystyczną. 

8. W piątek o g. 19:00 odbędzie się Msza św. z modlitwą o uzdrowienie i modlitwami do św. Charbela.  

9. W piątek o g. 20.00 zapraszamy na spotkanie opłatkowe całą naszą Radę Parafialną. 

10. W sobotę od g. 9.00 będziemy odwiedzać chorych z posługą sakramentalną. Prosimy zgłosić nowych chorych, którzy chcieliby z tych przedświątecznych odwiedzin kapłana skorzystać. 

11. Za tydzień, w sobotę wieczorem rozpoczniemy w naszej parafii rekolekcje adwentowe, które przeprowadzi  O. Łukasz Bugała z Krakowa.  Szczegółowy program rekolekcji jest wywieszony w gablocie parafialnej i na stronie parafialnej www.parafiablaszki.pl . Msze św.  od poniedziałku do środy będą o g. 7.00, 9.30, 11.30, 16.30 i 18.00. W poniedziałek  wieczorem o g. 18.00 zapraszamy na Mszę św.  młodzież i na naukę stanową dla nich po Mszy św.  Małżonków zapraszamy na naukę stanową po Mszy św. o g. 18.00 we wtorek. Natomiast dzieci zapraszamy od poniedziałku do środy na Mszę św.  roratnią o g. 16.30, a chorych na specjalną Mszę św. dla nich w środę o g. 11.30. Spowiedź z udziałem księży z naszego dekanatu będzie w poniedziałek i w środę już pół godz. przed Mszami św. Prosimy o modlitwę  w int. rekolekcji i zapraszamy wszystkich parafian do udziału w tych rekolekcjach. 

12. W przyszłą niedzielę odbędzie się spotkanie opłatkowe Grupy Różanej ! O g. 14.00 będzie Msza św., a po niej spotkanie w ZSP w Błaszkach. Do 12 grudnia prosimy o potwierdzenie obecności u ks. Marcina. 

13. Już informujemy, że w niedzielę za dwa tygodnie przypada w tym roku Wigilia Bożego Narodzenia. Dlatego nie będzie w tym dniu Mszy o g. 17.00. Ostatnia Msza w tym dniu w Błaszkach będzie o g. 12.00. 

14. Dziś zapraszamy na IV Kiermasz Bożonarodzeniowy organizowany przez Stowarzyszenie Uśmiech Dziecka na rzecz Szkoły Podstawowej w Błaszkach. Stroiki świąteczne i ozdoby  przygotowane będą przez dzieci ze Szkoły Podstawowej. Kiermasz odbędzie się na placu przykościelnym. 

15. Na koniec razem z panem organistą dziękujemy parafianom za życzliwe przyjmowanie pana organisty i nabywanie od niego opłatków i kalendarzy diecezjalnych.  Rodziny, których  pan Mariusz nie zastał w domach mogą jeszcze nabyć opłatek po każdej mszy świętej.