OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXIII NIEDZIELI ZWYKŁEJ

W miniony czwartek odbyło się pierwsze spotkanie ks. proboszcza z dziećmi pierwszokomunijnymi i ich rodzicami. Ustalono termin I Komunii św. w przyszłym roku w Błaszkach  na dzień 10 maja 2009 r. o g. 10.00. Wszystkie dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami będą się spotykać razem z ks. proboszczem co miesiąc na spotkaniach przygotowujących do I Komunii św.

Jutro rano wyjeżdżam na pielgrzymkę autokarową do Lourdes i Fatimy. Przez najbliższe dwie niedziele mnie nie będzie. Wszelkie uprawnienia  proboszczowskie na ten czas z Kurii Diecezjalnej ma wikariusz Ks. Tomasz Fabisiak. Ja podczas pielgrzymki będę pamiętał w modlitwie o wszystkich naszych parafianach i Matce Bożej w tych świętych miejscach pragnę zawierzyć swoją posługę w tej parafii oraz całą naszą parafię i cały dekanat.

Jutro rano o g. 6.00 wyruszy z naszego kościoła, jak co roku, piesza pielgrzymka do Matki Bożej Charłupskiej. Wszystkich chętnych pątników prosimy o wzięcie udziału w tej pielgrzymce ( w tamtą stronę na nogach a z powrotem samochodem). Zbiórka uczestników w kościele o g. 5.45.

Przypominamy wszystkim przygotowującym się do zawarcia Sakramentu małżeństwa, że Poradnictwo Rodzinne w naszej parafii jest czynne w każdy poniedziałek o g. 17.00. Przygotowujący się do tego sakramentu powinni na 3 miesiące przed terminem ślubu przybyć do kancelarii parafialnej aby uzyskać informacje na temat dokumentów wymaganych przez Kościół do zawarcia sakramentu małżeństwa, a następnie w pierwszy poniedziałek miesiąca o g. 17.00 udać się do Instruktorki Poradnictwa Rodzinnego w Błaszkach (w salce k/wikariatki) by uczestniczyć w naukach z zakresu Poradnictwa Rodzinnego. Pod koniec września rozpocznie się też katecheza przedmałżeńska dla młodzieży ponadgimnazjalnej naszej parafii. Katecheza ta również jest wymagana do zawarcia małżeństwa. Będziemy o tym jeszcze informować.

Cmentarz parafialny jest miejscem naszej wspólnej troski. Wszyscy zabiegajmy o porządek na cmentarzu. Instalowanie pomników zawsze zgłaszamy w Kancelarii Parafialnej.

W sobotę o g. 10.00 zbiórka ministrancka. Wszystkich ministrantów i kandydatów na ministrantów zapraszamy na tę zbiórkę.

Serdecznie dziękujemy panu Jerzemu Piontczakowi z Kamiennej za pomoc w naprawie konfesjonałów w kościele parafialnym oraz drzwi w kaplicy przedpogrzebowej. Nadal trwają prace remontowo-budowlane zarówno na plebanii jak i przy kaplicy przedpogrzebowej.

Bardzo prosimy, aby zwyczajem lat ubiegłych, dzieci pierwszych klas Szkół podstawowych naszej parafii przyniosły w przyszłą niedzielę do kościoła swoje tornistry. Tornistry te będą pobłogosławione przez Księdza w najbliższą niedzielę na Mszy św. o g. 12.00.

Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna” i nadal rozprowadzamy kolejny numer naszego pisma dekanalnego „Szukajmy Razem”. Zachęcam do nabywania i czytania.

Dziś po Mszach św. na zewnątrz kościoła będzie zbiórka pieniężna na pomoc dwojgu dzieciom chorym na porażenie mózgowe. Jedno z tych dzieci oczekuje na operację na serce. Zbiórkę przeprowadzi chrzestna tych dzieci, mająca opinię i upoważnienie od władz kościelnych naszej Diecezji. Bóg zapłać osobom, które zechcą złożyć ofiarę do puszki na ten cel.

Zapowiedzi przedślubne:

1/Młynek Mariusz, kaw. zam. Borysławice, par. tut. i Kulawinek Agnieszka, panna, zam. Chełmce, par. Narodzenia NMP – zap. II.

2.Wichorski Zbigniew, kaw. zam. Chodybki, par. św. Jana w Koźminku i Marlena Łużyńska, panna, zam. Błaszki, ul. Kaliska 13/3 – zap. I.

3.Chojnacki Sylwester, kaw. zam. Kołdów, par. tut. i Agnieszka Krzywoźniak, panna, zam. Gzików, par. tut – zap. II.

4.Sibiński Robert, kaw. zam. Kamienna Wieś Brzozowiec, par. tut. i Ewelina Sibińska, panna, zam. Niedoń, par. Wojków – zap. II.

5.Witkowski Tomasz, kaw. zam. Błaszki, ul. Sportowa 1/6 i Ciapa Ewa, panna, zam. Chajew, par. Kliczków Mały – zap. I.

6.Kołodziejczyk Łukasz, kaw. zam. Kwasków, par. tut. i Sibińska Justyna, panna, zam. Zawady, par. tut. – zap. I.

7.Wieruszewski Marcin, kaw. zam. Lubanów, par. tut. i Patyna Aneta, panna, zam. Bukowina, par. tut. – zap. I.