1. W ubiegłą niedzielę odbyła się zbiórka do puszek przeznaczona na pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie. Zebraliśmy na ten cel 1.100 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.

2. Dziś rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje adwentowe, które przeprowadzi  O. Łukasz Bugała z Krakowa, którego serdecznie witamy w naszej wspólnocie. Szczegółowy program rekolekcji jest umieszczony  w gablocie parafialnej i na stronie parafialnej www.parafiablaszki.pl . Msze św.  od poniedziałku do środy będą o g. 7.00, 9.30, 11.30, 16.30 i 18.00. W poniedziałek  wieczorem o g. 18.00 zapraszamy na Mszę św.  młodzież i na naukę stanową dla nich po Mszy św.  Małżonków zapraszamy na Mszę św. we wtorek o g. 18.00 i na naukę stanową po tej Mszy św. Natomiast dzieci zapraszamy od poniedziałku do środy na Mszę św.  roratnią o g. 16.30, a chorych na specjalną Mszę św. dla nich we wtorek o g. 11.30.
Spowiedź z udziałem księży z naszego dekanatu będzie w poniedziałek i wtorek już pół godz. przed Mszami św. Taca w ostatni dzień rekolekcji będzie przeznaczona dla ks. rekolekcjonisty. Prosimy o modlitwę  w int. rekolekcji i zapraszamy wszystkich parafian do udziału w tych rekolekcjach.

3. Dziś ( niedziela) odbędzie się spotkanie opłatkowe Grupy Różanej ! O g. 14.00 będzie Msza św., a po niej spotkanie w ZSP w Błaszkach. 

4. Dziś rozprowadzamy  nowy numer „Opiekuna”  oraz  książkę pt. „Wszystko o Eucharystii”.  Do „Opiekuna” zostały dołączone śpiewniki z kolędami. Jest też artykuł „Podarunek na Boże Narodzenie” o przesłaniu jakie niosą polskie kolędy. Zachęcamy do nabywania i czytania.

5. Od dzisiaj, przez cały tydzień, przeżywać będziemy kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin.  

6. Msze św. Roratnie w tym tygodniu będą w następującym porządku: w poniedziałek, wtorek i środę o g. 16.30, a w czwartek i piątek o g. 18.00 – zapraszamy wszystkich chętnych, a zwłaszcza rodziców z dziećmi.

7. W czwartek o g. 19.00 zapraszamy wszystkich chętnych na godzinną adorację eucharystyczną.

8. Przypominamy, że w przyszłą niedzielę, 24 dzień grudnia, przypada IV Niedziela Adwentu. Nie będzie w tym dniu Mszy o g. 17.00. Ostatnia Msza w tym dniu w Błaszkach będzie o g. 12.00. Po południu w przyszłą niedzielę rozpoczyna się Wigilia Bożego Narodzenia. Wieczorem tego dnia wszyscy katolicy przeżywają w swoich domach wieczerzę wigilijną. W chrześcijańskich domach przed rozpoczęciem wieczerzy należy przeczytać ewangeliczny opis narodzenia Chrystusa z 2 rozdziału Ewangelii wg św. Łukasza, odmówić wspólnie „Ojcze nasz”, a na stół nie powinno się podawać alkoholu. Kościół zaleca również aby w Wigilię zachowano tradycyjnie wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Adorując Chrystusa narodzonego w grocie napełniajmy się pełną zachwytu i zdumienia wiarą tamtych pasterzy, zaznajmy tego samego zdziwienia i tej samej radości, a u stóp Wcielonego Słowa złóżmy nasze radości i troski, łzy i nadzieje. Zadbajmy o ducha autentycznego dzielenia się miłością i radością z tymi wszystkimi, którzy potrzebują naszej braterskiej obecności.

9. Z przodu świątyni po lewej stronie stoi tzw. „Drzewko życia i miłości”. Jeszcze w tym tygodniu, można wziąć z tego drzewka „papierowego aniołka”, przygotować dla zapisanego na nim dziecka prezent i później złożyć go pod choinką w kościele. Paczki prosimy przynosić jeszcze w tym tygodniu do najbliższej środy włącznie.