1. Tegoroczny Adwent dobiega końca. Wszystkim, którzy złożyli dar serca dla dzieci z rodzin ubogich składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Siostrom „Obliczankom” dziękujemy za rozprowadzenie paczek świątecznych złożonych pod drzewkiem życia i miłości. Szkołom i organizacjom dziękujemy za spotkania wigilijno-opłatkowe i za wystawione „Jasełka”. Za przygotowanie „Szopki bożonarodzeniowej” dziękujemy bardzo ks. Marcinowi, młodzieży, ministrantom i panu kościelnemu, a Państwu Lindnerom z Gzikowa za iglaki świąteczne do kościoła. 

2. Zachęcamy do nabywania  numeru „Opiekuna”  z ubiegłej niedzieli oraz  książki pt. „Wszystko o Eucharystii”.  

3. Przypominamy, że dziś, 24 dzień grudnia, przypada IV Niedziela Adwentu, a zarazem Wigilia Bożego Narodzenia, dlatego dziś nie będzie Mszy św. wieczornej o g. 17.00 gdyż wieczorem wszyscy katolicy przeżywają w swoich domach wieczerzę wigilijną.  Pasterka będzie o g. 24.00, a w poniedziałek i wtorek będzie niedzielny porządek Mszy św. 1 godzinę przed „Pasterką” w naszym kościele odbędzie się, jak co roku, koncert kolęd. Zapraszamy!

4. W środę (27 XII) zapraszamy na Mszę św. wieczorną o g. 18.00 i na spotkanie opłatkowe po tej Mszy św. Wspólnotę Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym w naszej Parafii.

5. W najbliższy czwartek wieczorem nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu. Adoracje te będą wznowione, jak co roku, dopiero  po kolędzie.

6. W przyszłą niedzielę będzie zakończenie roku 2017. Wieczorem o g. 17.00, w naszym kościele parafialnym  będzie sprawowana Msza dziękczynno-błagalna, a po niej będzie nabożeństwo przed Najświętszym Sakramentem. Wszystkich parafian na tę Mszę św. serdecznie zapraszamy. 

7. Rozpoczynamy w naszej parafii wizytę duszpasterską zwaną „kolędą”. Panie i Panów sołtysów prosimy, jak co roku, o zorganizowanie pojazdów na g. 9.00. My księża chcemy w czasie kolędy spotkać się z naszymi parafianami, pomodlić się razem i zanieść do ich domów błogosławieństwo Boże.
Wszystkie ofiary pieniężne jakie w czasie tegorocznej „kolędy” zechcecie ofiarować – po odliczeniu odpowiedniej kwoty ustalonej przez Synod Diecezjalny dla księży –będą, tak samo jak w roku ubiegłym, przeznaczone na renowację naszego kościoła parafialnego.
Przypominamy, że od ponad dwóch lat gromadzimy środki finansowe na rzecz remontów naszego kościoła. Pozyskaliśmy w sumie na ten cel 232.863 zł.   Całkowity zaś koszt zakończonego I etapu prac remontowych oraz wykonania 7 okien na wieży kościoła opiewa na kwotę 257.800 zł. Mamy więc na dzień dzisiejszy deficyt w wysokości ok. 25.000 zł., a już wykonywane są kolejne okna żaluzyjne (na najwyższym poziomie wieży kościelnej).
Razem z Radnymi Parafialnymi prosimy więc naszych parafian i ludzi dobrej woli o solidarne wsparcie finansowe renowacji kościoła św. Anny -  inwestycji, która uratuje i upiększy samą świątynię oraz doda nowego blasku naszemu miastu. Podczas kolędy będziemy, tak jak rok temu, zapisywać w księdze i rozdawać pamiątkowe „cegiełki” wszystkim, którzy złożą ofiarę na wspomniany cel. Z góry dziękujemy wszystkim za zrozumienie i wsparcie.
W przyszłą niedzielę (31 grudnia) na wszystkich Mszach św., Radni Parafialni zabiorą głos na ten temat, a po Mszach św., jak co miesiąc, będą przeprowadzać zbiórkę pieniężną na rzecz renowacji naszej świątyni.
A teraz porządek kolędowania w tym tygodniu:

Środa  od g. 9.00- Lubanów (2 ks.) oraz Żelisław za młynem (1 ks.)

Piątek od g. 9.00 – Domaniew (2 ks.) oraz Kociołki (1 ks.)

Sobota  od g. 9.00 – Bukowina (3 ks.).

Przypominamy, że od czwartku aż do końca stycznia z racji „kolędy” Msze św. w dni powszednie będą codziennie rano, a wieczorne Msze św. będą tylko w środy, piątki i soboty. Kancelaria zaś w czasie trwania kolędy będzie czynna codziennie od poniedziałku do soboty – rano, w godz. 8.00-8.30.

7. W imieniu organizatorów, za zgodą i pod patronatem Księdza Biskupa Edwarda Janiaka, zapraszamy na koncert kolęd pod tytułem „Betlejem w Polsce”. Wystąpią największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej: m.in. Natalia Kukulska, Mieczysław Szcześniak, Beata Bednarz, Agnieszka Musiał wraz z orkiestrą. Podczas tego Bożonarodzeniowego spotkania będą wykonane najpiękniejsze kolędy z całego świata, życzenia Księdza Biskupa i łamanie się opłatkiem – jaki każdy otrzyma przy wejściu oraz wspólny śpiew kolęd. Koncert odbędzie się 11 stycznia 2018 r. o g. 19.00, na hali „Arena Winiary” w Kaliszu. Zapisy na bilety, w cenie 40, 60 lub 80 zł., odbywać się będą dziś i w przyszłą niedzielę po Mszach św. w zakrystii.